Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دولت لبنان طرحی را برای حل بحران زباله تصویب کرد

دولت لبنان طرحی را برای حل بحران زباله تصویب کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت لبنان روز چهارشنبه طرحی را برای حل بحران زباله در این کشور تصویب کرد. به موجب این طرح، شهرداری هر منطقه مسئول مستقیم تخلیۀ زباله های شهری محسوب

آگهی

دولت لبنان روز چهارشنبه طرحی را برای حل بحران زباله در این کشور تصویب کرد. به موجب این طرح، شهرداری هر منطقه مسئول مستقیم تخلیۀ زباله های شهری محسوب می شود. ضمن آنکه دو مرکز دفن زباله نیز در شهر بیروت برای تخلیۀ زباله های این شهر انتخاب شده است.

دولت لبنان امیدوار است با به اجرا گذاشتن این طرح، بحران زباله که از ماه ژوییه آغاز شده و اعتراض های زیادی را نیز به دنبال داشته، پایان یابد.

معترضان نسبت به این طرح خوشبین نیستند و تغییر دولت را چارۀ رفع معضلات در لبنان می دانند.

یکی از مخالفان دولت کنونی می گوید: «لبنان به یک انقلاب واقعی نیاز دارد تا همه چیز از اول تا آخر توسط مردم اداره شود. ما از این دولت خسته شده ایم، دولتی که تمامی سیاستمداران و رهبران آن در حال تبدیل شدن به دیکتاتور هستند و تنها نمایندۀ قبیله و گروههای محدودی شده اند.»

دامنۀ بحران زباله که با تعطیل شدن مرکز دفن زبالۀ «نعمه» آغاز شده، به مسائل دیگری از جمله فساد مقامات دولتی نیز کشیده شده است. معترضان که جنبشی به نام «شما بوی بد می دهید» به راه انداخته اند، خواهان استعفای نخست وزیر و برگزاری انتخابات هستند.

این اعتراض ها در حالیست که از سال ۲۰۰۹ میلادی به علت وجود اختلافات میان احزاب سیاسی لبنان، انتخابات پارلمانی در این کشور برگزار نشده و علاوه بر آن، طرف های سیاسی هنوز نتوانسته اند برای انتخاب رئیس جمهوری به توافق برسند.

بر اساس تصمیم دولت، مرکز دفن زبالۀ نعمه دوباره طی هفتۀ اخیر بازگشایی می شود تا تخلیۀ زباله های بیروت با سرعت بیشتری انجام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرمای شدید ایران را برای دو روز تعطیل کرد

انرژی زمین‌گرمایشی؛ اروپا چگونه از سفره‌های آبی زیرزمینی گرما تولید می‌کند؟

جشن نور لیون فرانسه با وجود افزایش قیمت انرژی در اروپا آغاز شد