Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دفاتر حزب دموکراتیک خلق ها در ترکیه مورد حمله قرار گرفت

دفاتر حزب دموکراتیک خلق ها در ترکیه مورد حمله قرار گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دفاتر حزب دموکراتیک خلق ها در شهرهای ترکیه مورد حمله قرار گرفت. به گفتۀ منابع خبری ترکیه، حمله کنندگان به دفاتر این حزب مدافع حقوق کردها از هواداران

آگهی

دفاتر حزب دموکراتیک خلق ها در شهرهای ترکیه مورد حمله قرار گرفت. به گفتۀ منابع خبری ترکیه، حمله کنندگان به دفاتر این حزب مدافع حقوق کردها از هواداران احزاب ناسیونالیست این کشور هستند.

به گزارش پلیس، در مجموع ۱۲۶ دفتر حزب دموکراتیک خلق ها مورد حمه قرار گرفته اند. تخریب دفاتر این حزب در حالی صورت می گیرد که دو نفر از اعضای دموکراتیک خلق ها در دولت موقت ترکیه به رهبری احمد داووداوغلو، نخست وزیر این کشور حضور دارند.

همزمان، احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه روز دوشنبه نشست فوق العاده ای را به منظور بررسی حملات اخیر پ.کا.کا در ارتفاعات جنوب این کشور علیه نیروهای نظامی ترکیه تشکیل داد. به گزارش خبرگزاری ترکیه نخست وزیر این کشور در این نشست با بیان اینکه «کوههای ترکیه را از تروریست ها پاک می کند»، تاکید کرده است به هر قیمتی آنها را متوقف خواهد کرد.

حملات به دفاتر حزب دموکراتیک خلق ها و اظهارات نخست وزیر ترکیه در واکنش به کشته شدن ۱۶ سرباز ترک در نتیجۀ حملۀ اعضای پ.کا.کا در جنوب ترکیه صورت می گیرد.

بنا به اطلاعات منتشر شده از سوی ارتش ترکیه، ۱۶ نیروی نظامی ترکیه در جریان یک کمین اعضای حزب کارگران کردستان موسوم به پ.کا.کا در ارتفاعات «دالیجا» در جنوب شرقی ترکیه کشته شده و علاوه بر آن، شش سرباز ارتش ترکیه نیز در جریان آن مجروح شدند.

در پی این امر، ارتش ترکیه شمار نیروهای خود در مناطق جنوبی این کشور را گسترش داده و مواضع پ.کا.کا را در این منطقه بمباران کرده است.

درگیری میان ترکیه و نیروهای مسلح پ.کا.کا از اوائل ماه ژوییه شدت گرفته که تاکنون منجر به مرگ دست کم ۷۰ نفر از نیروهای نظامی ترکیه شده است. به گفتۀ مقامات این کشور صدها نفر از اعضای حزب کارگران کردستان نیز در جریان این درگیری ها کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عزم جدی دولت ترکیه بر محو پ کا کا

ترکیه پس از کشته شدن ۹ سرباز حملات هوایی را علیه شبه‌نظامیان کرد در عراق و سوریه انجام داد

ترکیه به تلافی کشته شدن ۱۲ سرباز حملات خود را علیه گروه‌های کرد سوریه و عراق تشدید کرد