نگاهی به نتایج مسابقات جام ملت های اروپا

نگاهی به نتایج مسابقات جام ملت های اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کرنر این هفته، ویژه برنامه فوتبال یورونیوز را به مسابقات انتخابی جام ملت های اروپا تخصص داده ایم: انگلستان نخستین تیمی است که به این مسابقات که قرار

آگهی

کرنر این هفته، ویژه برنامه فوتبال یورونیوز را به مسابقات انتخابی جام ملت های اروپا تخصص داده ایم: انگلستان نخستین تیمی است که به این مسابقات که قرار است در سال ۲۰۱۶ در فرانسه برگزار شود، راه یافت. ایسلند برای نخستین بار جواز صعود به این مسابقات را کسب کرد، در حالی که هلند در یک قدمی سقوط و حذف قرار دارد.

شاگردان روی هاجسون با شش گلی که به سان ماریو زدند و سه پیروزی راهی مرحله نهایی جام ملت های اروپا شدند. انگلستان به کاپیتانی وین رونی در گروه چهارم خوب نتیجه گرفت و در مجموعِ هفت دیدار با ۲۱ امتیاز صدرنشین گروه شد.

ایسلند شگفتی این دوره از مسابقات لقب گرفت و برای نخستین بار به مرحله نهایی جام ملت های اروپا قدم گذاشت. ایسلند که با یک گل هلند را از پیش روی برداشته بود، روز یکشنبه، یک تساوی نیز از قزاقستان گرفت و جواز صعود را بدست آورد.
این در حالی است که هلندی ها روزهای بسیار بدی را تجربه می کنند. شاگران دنی بلیند روز یکشنبه با ۳ گل مغلوب ترکیه شدند و اکنون با تنها ۱۰ امتیاز در جایگاه چهارم گروه نخست قرار دارند و در لب پرتگاه حذف و از دست دادن این دوره از جام ملت های اروپا هستند.

برترین و بدترین های هفته

وین رونی را در فهرست برترین های هفته قرار دادیم. مهاجم و کاپیتان انگلستان با تنها گلی که در دیدار برابر سان مارینو از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تعداد گل های زده برای تیم ملی کشورش را به ۴۹ گل رساند و پا جای بهترین گلزن تاریخ انگلستان، بابی چارلتون، گذاشت.

لئونید اسلوتسکی، سرمربی جدید روسیه را نیز که در نخستین دیدار رسمی اش با تیم روسیه به یک پیروزی شیرین در برابر سوئد دست یافت تا روسیه همچنان به صعود به مرحله نهایی جام ملتهای اروپا امیدوار باشد، در جمع برترین های هفته گذاشتیم.

دیدیه دروگبا هم با تک گلی که برای مونترال ایمپکت به ثمر رساند و موجبات پیروزی تیمش را فراهم کرد، در فهرست برترین های هفته جای گرفت.

وانگهی، نبیل فکیر، هافبک المیپک لیون به دلیل مصدومیت از ناحیه زانوی پای راست از حضور در لیگ دسته اول فرانسه باز ماند و به جدول بدهای ما سقوط کرد.

گاهشمار تاریخ

گاهشمار این هفته را به بازیکنی اسطوره ای اختصاص دادیم که به لطف او اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۶۰ قهرمان جام ملت های اروپا شد.
سرنوشت نخستین فینال جام ملت های اروپا را یک دروازه بان مشخص کرد؛ لو یاشین اتحاد جماهیر شوروی را در مصاف با فرانسه سربلند کرد. یاشین را به خاطر تبحر و تسلط کم نظیرش یکی از زبردست ترین دروازه بان تاریخ فوتبال نامیده اند. یاشین همچنین به کلی نحوه هدایت خط دفاعی تحت فرماندهی دروازه بانان را تغییر داد. او تنها دروازه بان تاریخ است که جایزه توپ طلای را بدست آورده است و بهترین دروازه بان قرن بیستم لقب گرفته است.

پیش بینی نتایج دیدارهای لیگ های فوتبال اروپا

اکنون گمانه زنی های ما را از نتایج دیدارهای این هفته لیگ های اروپا ببنید. شما هم می توانید با استفاده از #TheCornerScoresپیش بینی ها خودتان را برای ما بفرستید.
به گمان ما، منچستریونایند ۲ بر ۱ لیورپول را شکست خواهد داد. بارسلونا با نتیجه مشابه آتلتیکو را از پیش روی بر خواهد داشت. داربی شهر میلان با تساوی۱ بر ۱ به پایان خواهد رسید و در لیگ دسته اول فرانسه، پاری سن ژرمن با ۲ گل بوردو را شکست خواهد داد.

ویدئوی هفته
برنامه این هفته را با تصاویری زیبا از استقبال بیش از ۲۰ هزار تن از هواداران بتیس به پایان می رسانیم که در جشن بازگشت خواکیم، اسطوره این باشگاه اسپانیایی، حضور یافتند تا نشان دهند که فوتبال فقط و فقط در جام های قهرمانی و قراردادهای میلیونی خلاصه نمی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئیس چهار امتیازی شد؛ امیدهای آرژانتین پس از پیروزی نیجریه

ایسلند موفق شد آرژانتین را متوقف کند؛ مسی پنالتی از دست داد

پیش‌بینی نتایج ایران: حذف با ۱ گل زده و ۶ گل خورده