تاکید نخست وزیر مجارستان بر اعمال کنترل بر مرزها طی روزهای آینده

تاکید نخست وزیر مجارستان بر اعمال کنترل بر مرزها طی روزهای آینده
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آخرین گزارشها از مجارستان حاکی است که به دنبال اعلام دولت این کشور مبنی بر این که دیگر اتوبوسی در اختیار پناهجویان برای رفتن به اتریش قرار نخواهد

آخرین گزارشها از مجارستان حاکی است که به دنبال اعلام دولت این کشور مبنی بر این که دیگر اتوبوسی در اختیار پناهجویان برای رفتن به اتریش قرار نخواهد داد، گروهی پیاده به سمت این کشور به راه افتاده اند.

آگهی

پلیس بوداپست مانع از ورود این افراد به بزرگراه شد و آنها از جاده های فرعی مسیر خود را به پایتخت اتریش ادامه می دهند.

پس از اعلام موافقت دولتهای آلمان و اتریش، مجارستان در فاصله جمعه شب تا بامداد شنبه، چهار هزار و پانصد پناهجو را با اتوبوس به اتریش منتقل کرد.

تصاویر ارسالی از ایستگاه راه آهن کلتی بوداپست هم تعدادی از پناهجویان را در حال تلاش برای یافتن و سوار شدن بر قطاری نشان می دهد که آنها را به وین برساند.

همزمان، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان با اعلام این که کشورش در حال در دست گرفتن کنترل مرزهایش است، گفت: “ما از بعد از پانزده سپتامبر با کمک پلیس و اگر پارلمان اجازه دهد با کمک ارتش، کم کم کنترل مرزهای کشور را در دست خواهیم گرفت. اما هیچ کس نمی تواند بگوید چه زمانی کنترل کامل بر مرزها اعمال خواهد شد. آنچه که مسلم است این است که ما هر کاری را برای محقق شدن این امر انجام خواهیم داد. شخصا متعهد به انجام این کار هستم.”

در عین حال، همچنان گروههای دیگری از پناهجویان در تلاش هستند تا از مرز صربستان وارد مجارستان شده و از آنجا خود را به آلمان و اتریش برسانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنها عضو اتحادیه اروپا که هیچ وزیر زنی ندارد

نخست وزیر مجارستان: حاکمیت اوکراین پایان یافته است

ویکتور اوربان: امیدی به پیروزی «اوکراینی‌های بی‌نوا» نیست، باید مسکو و واشنگتن به توافق برسند