پوتین از برگزاری انتخابات و تقسیم قدرت در سوریه سخن راند

پوتین از برگزاری انتخابات و تقسیم قدرت در سوریه سخن راند
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روسیه که به همراه ایران به بقای رژیم بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه کمک فراوانی کرده است می گوید راه حل بحران سوریه برگزاری انتخابات پارلمانی و تقسیم

آگهی

روسیه که به همراه ایران به بقای رژیم بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه کمک فراوانی کرده است می گوید راه حل بحران سوریه برگزاری انتخابات پارلمانی و تقسیم قدرت است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز جمعه گفت: «تلاشهای جمعی ما در مبارزه با تروریسم باید به موازات برخی فرایندهای سیاسی درسوریه و با موافقت رئيس جمهوری سوریه پیش برود، برای مثال با برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام، برقراری ارتباط با مخالفان به اصطلاح سالم و آوردن آنها به درون دولت.»

این سخنان ولادیمیر پوتین، در حالی است که حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه در دمشق طرح صلحی را به بشار اسد ارائه کرد.

تهران و مسکو می گویند سرنگونی بشار اسد خط قرمز آنها در بحران سوریه است و بر نقش محوری راه حل سیاسی در پایان دادن به جنگ داخلی سوریه اصرار می ورزند.

ایران می گوید برای پایان دادن به این جنگ چهار و نیم ساله طرح صلحی را به سازمان ملل متحد ارائه خواهد کرد. تهران تاکنون جزئیات طرح صلح خود را افشا نکرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد

تصاویری از گلوله‌باران ارتش سوریه در شمال غرب این کشور