Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بیدار شدن تدریجی وجدانها نسبت به فجایع بحران مهاجرت

بیدار شدن تدریجی وجدانها نسبت به فجایع بحران مهاجرت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی کشف جسد هفتاد و یک پناهجو در کامیونی یخچال دار در اتریش وجدان های بسیار را نسبت به فجایع غم انگیز بحران مهاجرت بیدار کرده است. این افراد

آگهی

گزارش تفصیلی

کشف جسد هفتاد و یک پناهجو در کامیونی یخچال دار در اتریش وجدان های بسیار را نسبت به فجایع غم انگیز بحران مهاجرت بیدار کرده است. این افراد با پشت سر گذاشتن خطر ها و موانع بسیار، سفری طولانی را برای رسیدن به اروپا طی کرده بودند.

یک کنشگر مخالف سیاست های راست افراطی در اتریش می گوید: «تاکنون این افراد بسیار دور از ما در مدیترانه غرق می شدند. حالا، ما نتیجه سیاست های فاجعه بارمان را درست در مقابل دروازه های شهر و کشورمان مشاهده می کنیم.»

یکی دیگر از افراد داوطلب که در وین به کمک پناهجویان آمده است شیوه نامناسب برخورد با مهاجرانی که به اروپا آمده اند را محکوم می کند: «مسئله برخورد نابرابر و غیر انسانی است. دردناکترین وجه قضیه این است که با آنها مثل حیواناتی برخورد می شود که باید پشت حصار ها بنشینند و منتظر دریافت غدا باشند.»

داوطلبان کمک به مهاجران روز سه شنبه به ایستگاه قطار وین آمدند تا از پناهجویان خسته و درمانده ای که از مجارستان وارد اتریش شده بودند، استقبال کنند. آنها غذا، آب و مسواک بین مهاجران تقسیم کردند گرچه اغلب پناهجویان قصد عزیمت به آلمان داشتند.

روح همبستگی و کمک رسانی در برلین نیز مشاهده می شود. جایی که صدها مهاجر در اطراف مرکز ثبت اداره منطقه ای بهداشت و امور اجتماعی آلمان اردو زده اند. در این محل یک مرکز درمانی و دو محوطه بازی برای کودکان از سوی «او ان جی» های محلی برپا شده است. بسیاری از کمک رسانان و پزشکان داوطلب در این مراکز فعالیت می کنند. یکی از آنها می گوید: «من به هر حال در تعطیلات هستم و فرصت را غنیمت شمردم. بسیاری از همکارانم نیز از تعطیلات خود برای کمک به این وضعیت استفاده کرده اند. برخی دیگر خود اشتغالند و چند ساعت را به اینجا اختصاص داده اند و عده ای هم بعد از ساعت کاری خود می آیند.»

در اینجا از انفعال و بی توجهی مقامات دولتی نسبت به این بحران انسانی بسیار انتقاد می شود. یکی از کنشگران می گوید: «مجلس سنای آلمان همیشه منفعل همل می کند. آنها نمی پذیرند که این وضعیت یک فاجعه است، حتی نمی خواهند قبول کنند که یک بحران است.»

در شرایط سخت و دشواری که پناهجویان همه جا از جمله در مرز مقدونیه با آن مواجه اند، بازهم افراد داوطلب هستند که بیش از همه همدم افراد رنج کشیده اند و به یاریشان می آیند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتهامات و جریمه احتمالی علیه اپل در اتحادیه اروپا؛ قوانین اپل ناقض «رقابت دیجیتال» است

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟

وتوی لحظه آخری آلمان مانع تصویب نخستین تحریم‌های گازی اتحادیه اروپا علیه روسیه شد