نجات ۲۴ پناهجوی نوجوان افغان از داخل یک ون در اتریش

نجات ۲۴ پناهجوی نوجوان افغان از داخل یک ون در اتریش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس اتریش روز چهارشنبه از نجات ۲۴ نوجوان افغانستانی خبر داد که در یک ون جا داده شده بودند. قاچاقچیان پنجره ها و درهای این خودرو را جوش داده بودند

آگهی

پلیس اتریش روز چهارشنبه از نجات ۲۴ نوجوان افغانستانی خبر داد که در یک ون جا داده شده بودند.

قاچاقچیان پنجره ها و درهای این خودرو را جوش داده بودند بطوری که این افراد نمی توانستند درها را از داخل خودرو باز کنند. این ون روز سه شنبه در جریان کنترل جاده ای متوقف شد. راننده رومانیایی این خودرو توسط پلیس دستگیر شده است.

توماس کیبلینگر، سخنگوی پلیس اتریش می گوید: «صحنه واقعا وحشتناک بود. این افراد روی همدیگر جا داده شده بودند بطوری که هیچ امکانی برای باز کردن در ون از داخل وجود نداشت. درها و پنجره های ون را جوش داده بودند به طوری که افراد داخل ون نمی توانستند خود را نجات دهند.»

از نظر پلیس این رویداد می توانست مرگ این نوجوانان را در پی داشته باشد.

سخنگوی پلیس می افزاید: «راننده بلافاصله از خودرو بیرون پرید و فرار کرد. پلیس او را دنبال کرد و یک گلوله شلیک کرد اما مرد دور شده بود. یک پلیس زن با استفاده از سگ پلیس مکان مخفی شدن این مرد را پیدا و او را دستگیر کرد. این فرد یک مرد سی ساله رومانیایی است که علی رغم مقاومتی که داشت سرانجام دستگیر شد.»

در تراژدی هفته گذشته در نزدیکی وین اتریش، اجساد ۷۱ پناهجو در داخل یک کامیون پیدا شد. پلیس مجارستان گفته است که پنج نفر در ارتباط با این تراژدی دستگیر شده اند. بدنبال این تراژدی پلیس اتریش بازرسی کامیون ها را افزایش داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف کامیون حامل اجساد دهها مهاجر در اتریش؛ تحقیقات پلیس ادامه دارد

حادثه مرگبار تله‌کابین در ترکیه؛ ده‌ها نفر همچنان بین زمین و آسمان گرفتارند

نوشتن کلمه «کمک» روی ساحل؛ دریانوردان پس از یک هفته از جزیره‌ای دورافتاده نجات یافتند