Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رییس جمهوری اوکراین از مجروحان انفجار روز دوشنبه عیادت کرد

رییس جمهوری اوکراین از مجروحان انفجار روز دوشنبه عیادت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی برخوردهای خشونت بار میان ملی گرایان اوکراینی و نیروهای پلیس روز دوشنبه در برابر پارلمان این کشور، سه نفر کشته و بیش از صد نفر زخمی شده اند. در

آگهی

در پی برخوردهای خشونت بار میان ملی گرایان اوکراینی و نیروهای پلیس روز دوشنبه در برابر پارلمان این کشور، سه نفر کشته و بیش از صد نفر زخمی شده اند. در همین حال، روز سه شنبه پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین از بیمارستانی که نیروهای زخمی پلیس در آن بستری شده اند بازدید کرد.

یکی از مجروحان این حادثه گفت: «همه چیز هنگامی آغاز شد که معترضان شروع به زدن نیروهای پلیس با چماقهای چوبی میخ دار کردند. ناگهان صدای انفجار نارنجکی را شنیدم. وقتی به خودم آمدم دیدم از بازویم خون می آید و پایم شکسته است.»

رییس جمهوری اوکراین در جمع زخمی شدگان قول داد که عاملان این حادثه دستگیر شوند.

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورو نیوز گفت: «دفتر دادستان در حال دادرسی کیفری اتفاقات خشونت بار بیرون از پارلمان است. پلیس ۱۸ نفر از جمله پرتاب کننده نارنجک به سوی نیروهای پلیس را دستگیر کرده است. آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر اوکراین برای این شخص درخواست مجازات حبس ابد کرده است.» فدریکا موگرینی، رییس دیپلماسی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خواست کرده که اصلاح قانون اساسی اوکراین با خشونت همراه نشود.

پترو پروشنکو رییس جمهوری اوکراین در جمع خبرنگاران درباره شرایط حاضر در اوکراین گفت: «بدبختانه، ما در حال اصلاح قانون اساسی در هنگام کارزارهای انتخاباتی هستیم و باز بدبختانه در هر کشوری سیاستمداران تلاش می کنند تا از این فضا برای بدست آوردن درصد بیشتری از آراء سود ببرند. این هیچ ربطی به منافع ملی ندارد. زیرا بیش از ۷۰ درصد اوکراینی ها از اصلاح قانون اساسی و تمرکز زدایی حمایت می کنند.»

در بیرون از پارلمان اوکراین روز سه شنبه دسته گلهایی برای یادبود افسر گارد ملی کشته شده در پی انفجار روز پیش گذاشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«توطئه روسیه برای کنار زدن زلنسکی»؛ اطلاعات اوکراین مانع سفر و دیدار پوروشنکو با اوربان مجارستان شد

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد