Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ارتش سوریه شهرهای سقبا و دوما را بمباران کرد

ارتش سوریه شهرهای سقبا و دوما را بمباران کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهرهای سقبا و دوما، روز یکشنبه هدف حملات هوایی نیروهای دولتی قرار گرفتند که در جریان آن دست کم ۱۰ نفر کشته شدند. به گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر

آگهی

شهرهای سقبا و دوما، روز یکشنبه هدف حملات هوایی نیروهای دولتی قرار گرفتند که در جریان آن دست کم ۱۰ نفر کشته شدند. به گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، دو کودک نیز در میان کشته شدگان دیده می شوند.

بمباران این مناطق بلافاصله پس از خاتمه یافتن آتش بس ۴۸ ساعته میان گروههای مسلح شورشی، نیروهای دولتی و حزب الله در شهرهای زبدانی و دو روستای اطراف آن صورت می گیرد.

همزمان و در گزارش هایی که توسط این سازمان تایید شده، داعش یکی دیگر از بناهای باستانی پالمیرا را نابود کرده است. بر اساس گفته های شاهدان عینی در شهر تدمر در نزدیکی بناهای پالمیرا، گروه دولت اسلامی معبد «بل» در پالمیرا را که یکی از معابد متعلق به سدۀ نخست میلادی در امپراطوری رم بود، روز یکشنبه منفجر کرده است.

روز بیست و پنجم اوت نیز، رئیس سازمان میراث فرهنگی سوریه از منفجر کردن معبد بعل شمین در پالمیرا توسط داعش خبر داده بود. داعش همچنین رئیس ۸۲ سالۀ سازمان میراث فرهنگی شهر تدمر را که منطقۀ باستانی پالمیرا در آن قرار دارد، پس از تصرف این شهر به اسارت گرفته بود و بعد از چند هفته بازداشت او را گردن زد.

داعش سال گذشته نیز تعدادی از آثار باستانی در موزۀ موصل را از بین برد. این گروه تندروی اسلامگرا همچنین بناهای مربوط به تمدن نمرود در نینوا را نیز منفجر کرده و از بین برده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حداقل ده کشته بر اثر انفجار دو خودروی بمبگذاری شده در لاذقیه

زندگی روزانه جهادگرایان در سوریه

آیا پالمیرا در خطر تخریب توسط گروه «دولت اسلامی» است؟