انتقاد وزیر خارجه فرانسه از سیاست مجارستان در قبال مهاجران

انتقاد وزیر خارجه فرانسه از سیاست مجارستان در قبال مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود اعلام پایان احداث سیم خاردار توسط مجارستان در مرز این کشور با صربستان، مهاجران همچنان بدون توجه به این سیم خاردارها، خود را به امید یک زندگی

آگهی

با وجود اعلام پایان احداث سیم خاردار توسط مجارستان در مرز این کشور با صربستان، مهاجران همچنان بدون توجه به این سیم خاردارها، خود را به امید یک زندگی بهتر وارد مجارستان می کنند تا بتوانند از آنجا خود را به دیگر کشورهای ثروتمند اروپایی برسانند.

همزمان لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه، در یک مصاحبه رادیویی و تلویزیونی، به انتقاد از سیاست برخی از کشورهای شرق اروپا، بخصوص مجارستان در قبال مهاجران پرداخت.

او گفت: “شوک آور است وقتی می بینیم که برخی از کشورهای اروپایی حاضر به تقسیم مهاجران نیستند.”

وزیر خارجه فرانسه همچنین از اقدام مجارستان در ایجاد سیم خاردار در مرز این کشور با صربستان انتقاد کرده و گفت این کشور به ارزشهای مشترک اروپا احترام نمی گذارد.

در عین حال، آلمان، فرانسه و بریتانیا خواهان ایجاد مراکزی در یونان و ایتالیا برای تفکیک سریع پناهجویان از مهاجران اقتصادی شده اند.

لوران فابیوس همچنین با انتقاد از فقدان راه حل سریع در این زمینه گفت: “راه حل هایی بر روی کاغذ پیش بینی شده اما باید سریعتر آنها را اجرا کرد.”

بنابر گزارشها، از ابتدای سال جاری میلادی، یکصد و چهل هزار مهاجری که اغلب سوری، عراقی و افغان بوده اند، با عبور از مرز صربستان وارد مجارستان شده و از آنجا به دیگر نقاط اروپا رفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس بلغارستان برای مقابله با قاچاق انسان به کمک پلیس مجارستان می آید

پناهجویان در بوداپست اجازه ورود به اروپا می خواهند

بیش از ۶۸۰ مهاجر نجات یافته در دریای مدیترانه به ایتالیا رسیدند