انتقاد وزیر خارجه فرانسه از سیاست مجارستان در قبال مهاجران

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انتقاد وزیر خارجه فرانسه از سیاست مجارستان در قبال مهاجران

با وجود اعلام پایان احداث سیم خاردار توسط مجارستان در مرز این کشور با صربستان، مهاجران همچنان بدون توجه به این سیم خاردارها، خود را به امید یک زندگی بهتر وارد مجارستان می کنند تا بتوانند از آنجا خود را به دیگر کشورهای ثروتمند اروپایی برسانند.

همزمان لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه، در یک مصاحبه رادیویی و تلویزیونی، به انتقاد از سیاست برخی از کشورهای شرق اروپا، بخصوص مجارستان در قبال مهاجران پرداخت.

او گفت: “شوک آور است وقتی می بینیم که برخی از کشورهای اروپایی حاضر به تقسیم مهاجران نیستند.”

وزیر خارجه فرانسه همچنین از اقدام مجارستان در ایجاد سیم خاردار در مرز این کشور با صربستان انتقاد کرده و گفت این کشور به ارزشهای مشترک اروپا احترام نمی گذارد.

در عین حال، آلمان، فرانسه و بریتانیا خواهان ایجاد مراکزی در یونان و ایتالیا برای تفکیک سریع پناهجویان از مهاجران اقتصادی شده اند.

لوران فابیوس همچنین با انتقاد از فقدان راه حل سریع در این زمینه گفت: “راه حل هایی بر روی کاغذ پیش بینی شده اما باید سریعتر آنها را اجرا کرد.”

بنابر گزارشها، از ابتدای سال جاری میلادی، یکصد و چهل هزار مهاجری که اغلب سوری، عراقی و افغان بوده اند، با عبور از مرز صربستان وارد مجارستان شده و از آنجا به دیگر نقاط اروپا رفته اند.