متهمان پرونده مرگ ۷۱ مهاجر در یک کامیون در اتریش، در برابر دادگاه حاضر شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
متهمان پرونده مرگ ۷۱ مهاجر در یک کامیون در اتریش، در برابر دادگاه حاضر شدند

چهار مرد متهم به دست داشتن در قاچاق ۷۱ مهاجر که جسدشان در یک کامیون در اتریش پیدا شد، در برابر دادگاه در مجارستان حاضر شدند. چهار متهم این پرونده شامل سه تبعه بلغارستان و یک تبعه افغانستان می شود.

جسد ۷۱ مهاجر جان باخته پنجشنبه صبح در یک کامیون در اتریش پیدا شده بود. این پرونده به دلیل اینکه مبدا کامیون در مجارستان بوده است در این کشور بررسی خواهد شد.

در همین حال پلیس روز شنبه در اتریش از کشف سه کودک خردسال با وضع جسمانی بحرانی در یک کامیون دیگر خبر داد. این سه کودک در بیمارستان بستری شده اند.

یک پناهجوی سوری درباره سفر در کامیونهای قاچاق مهاجران می گوید: «نمی دانیم در کدام ماشین سفر کردیم. یک کامیون بود. شاید هم یک واگن باری بود. ما مجبور بودیم در منطقه همراه او [راننده] برویم زیرا او رئیس بود و اگر همراه او نمی رفتیم با خلافکارانی مواجه می شدیم که سراغ همه می روند و اموالشان را می گیرند.»

در اتریش یک گروه از پزشکی قانونی روز شنبه همچنان به بررسی شواهد در کامیونی پرداخت که اجساد ۷۱ مهاجر از جمله ۸ زن و ۴ کودک در آن یافت شد. پزشکی قانونی به دنبال جمع آوری شواهد جنایی و اموال شخصی مهاجران کشته شده جهت شناسایی هویت آنها است.

پلیس اتریش می گوید به نظر می رسد که این مهاجران در عقب این کامیون دچار خفگی شده بودند.