Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

دادستان پاریس اظهارات عیوب الخزانی را "خیال پردازانه" خواند

دادستان پاریس اظهارات عیوب الخزانی را "خیال پردازانه" خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عیوب الخزانی، جوان مسلح مراکشی که روز جمعه در قطار آمستردام به پاریس، بوسیله چند جهانگردی فرانسوی، بریتانیایی و آمریکایی مهار شد، روز سه شنبه با

آگهی

عیوب الخزانی، جوان مسلح مراکشی که روز جمعه در قطار آمستردام به پاریس، بوسیله چند جهانگردی فرانسوی، بریتانیایی و آمریکایی مهار شد، روز سه شنبه با چشمان بسته به دادگاه پاریس آورده شد.

اتهام این جوان بیست و شش ساله مقیم اسپانیا، اقدام برای قتل عام با اهداف تروریستی عنوان شده است. اتهامی که او رد کرده است.

فرانسوا مولن، دادستان پاریس در این رابطه گفت: “او مدعی شده که قصدش فقط گرفتن پول از مسافران قطار با تهدید اسلحه بوده است. او در اظهارات خود که من آنها را خیال پردازانه می دانم اعلام کرده که پس از اخاذی از مسافران قصد داشته خود را از پنجره قطار در حال حرکت به بیرون پرتاب کرده و فرار کند.”

این حادثه باعث تشدید تدابیر امنیتی در ایستگاههای راه آهن فرانسه و بلژیک شده است. فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه، به پاس اقدام فداکارانه این دو نظامی آمریکایی و دوستانشان که برای گذراندن تعطیلات به اروپا آمده بودند، بالاترین مدال افتخار فرانسه را به آنها هدیه کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف گورهای مرموز باستانی از اسب‌های متعلق به ۲ هزار سال پیش در فرانسه

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است