Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مدال لژیون دونور فرانسه به سه جوان آمریکایی اعطا می شود

مدال لژیون دونور فرانسه به سه جوان آمریکایی اعطا می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه مدال لژیون دونور را به سه جوان آمریکایی اعطا می کند. این سه جوان آمریکایی توانستند ایوب خزانی، جوان

آگهی

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه مدال لژیون دونور را به سه جوان آمریکایی اعطا می کند. این سه جوان آمریکایی توانستند ایوب خزانی، جوان مراکشی الاصلی که قصد تیراندازی در قطار تالیس را داشت، خلع سلاح کنند. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز روز شنبه در یک گفتگوی تلفنی با این سه جوان، از آنان به خاطر این اقدام «شجاعانانه» تشکر کرد.

علاوه بر این سه نفر، کریس نورمن، مسافر بریتانیایی که برای خلع سلاح ایوب خزانی به کمک این سه جوان آمده نیز صبح روز دوشنبه مدال لژیون دونور را طی مراسمی در کاخ الیزه دریافت خواهد کرد.

یک مسافر فرانسوی نیز که نخواسته نامش فاش شود و به علت مجروح شدن توسط مظنون به تیراندازی در بیمارستان بستری شده است، این مدال شجاعت را از رئیس جمهوری فرانسه دریافت می کند.

اسپنسر استون که ۲۳ سال دارد و در ارتش آمریکا خدمت می کند، به همراه الکس اسکارلاتوس که عضو گارد ملی آمریکاست و همچنین آنتونی سادلر برای تعطیلات از آمستردام عازم پاریس بودند که در قطار توانستند مظنون به این تیراندازی را دستگیر کنند.

ایوب خزانی که ۲۵ سال دارد، روز جمعه در حالیکه قصد داشت با استفاده از یک کلاشنیکف به روی مسافران قطاری که از آمستردام عازم پاریس بود، شلیک کند، توسط این افراد خلع سلاح و دستگیر شد. پلیس ضد تروریسم فرانسه بازجویی از این جوان مراکشی الاصل را آغاز کرده است.

وکیل وی در گفتگو با رسانه ها، به نقل از موکل خود گفته است که او این کلاشنیکف را در چمدانی در یک پارک عمومی در بروکسل پیدا کرده و قصد داشته با استفاده از آن، از مسافران داخل این قطار سرقت کند. ایوب خزانی پیش از این به جرم خرید و فروش مواد مخدر بازداشت بوده است.

پدر ایوب خزانی در اسپانیا زندگی می کند، در گفتگو با روزنامه ها، از فرزند خود با عنوان کسی که فقط به فوتبال علاقه نشان می داد یاد کرده است. وی همچنین تاکید کرده ایوب بعد از امضای یک قرارداد کاری شش ماهه با یک شرکت مخابراتی به فرانسه آمده بوده اما بعد از یک ماه، وی از محل کار خود اخراج شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه نشان‌های «لژیون دونور» ۲۰۲۲ را عمدتا به فعالان بخش بهداشت اعطا می‌کند

دادگاهی در فرانسه عامل حمله به قطار تالیس را به حبس ابد محکوم کرد

واکنش برخی مسافران به وضعیت امنیتی در قطارهای بین المللی در اروپا