Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ورود شش هزار مهاجر غیرقانونی به صربستان پس از عبور از مقدونیه

ورود شش هزار مهاجر غیرقانونی به صربستان پس از عبور از مقدونیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آخرین گزارشها از هزاران مهاجری که موفق به عبور از مرز مقدونیه شدند حاکی است که آنها با گذر از این کشور و همچنین صربستان، در حال حرکت به سمت کشورهای

آگهی

آخرین گزارشها از هزاران مهاجری که موفق به عبور از مرز مقدونیه شدند حاکی است که آنها با گذر از این کشور و همچنین صربستان، در حال حرکت به سمت کشورهای عضو پیمان شنگن هستند.

یکی از آنها می گوید: “من می ترسم. برادر و شوهرم رفته اند. من و چهار دخترم تنها مانده ایم. ما به اینجا آمده ایم ولی اصلا وضعیت خوبی نداریم. دو روز هست که به اینجا آمده ایم . یک هفته هست که به هیچ چیزی دسترسی نداریم. داریم اینجا می میریم.” گزارشها و تصاویر ارسالی از مقدونیه این مهاجران را در حال سوار شدن بر قطار و عبور از این کشور نشان می دهد.

یونان با هیچ کشور عضو شنگن مرز زمینی ندارد و به همین دلیل این افراد با تلاش برای عبور از مقدونیه و صربستان سعی در رساندن خود به مجارستان که عضو شنگن است دارند.

این در حالی است که مجارستان در حال احداث دیواری به ارتفاع چهار متر و بطول ۱۷۵ کیلومتر است تا مانع ورود این مهاجران به این کشور شود.

گزارش دیگری از صربستان حاکی است که تاکنون حدود شش هزار تن از این مهاجران که اغلب سوری هستند وارد جنوب صربستان شده اند. گفته می شود، مقامات محلی و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور مهاجران آب و مواد غذایی در میان این افراد توزیع می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حدود ۱۵۰۰مهاجر غیرقانونی موفق به ورود به مقدونیه شدند

مقدونیه به یکصد مهاجر آسیب پذیر اجازه ورود به این کشور را داد

مقدونیه؛ هجوم پناهجویان به قطارهای عازم صربستان