بارش باران و سیل در جنوب فرانسه جان سه نفر را گرفت

بارش باران و سیل در جنوب فرانسه جان سه نفر را گرفت
نگارش از Euronews

بارش سنگین باران و جاری شدن سیل در استان «هرو» در جنوب فرانسه چندین قربانی برجای گذاشت. روز یکشنبه در شهر مونت پلیه یک اتومبیل با دو سرنشین در نتیجۀ

بارش سنگین باران و جاری شدن سیل در استان «هرو» در جنوب فرانسه چندین قربانی برجای گذاشت. روز یکشنبه در شهر مونت پلیه یک اتومبیل با دو سرنشین در نتیجۀ این سیل به داخل یک کانال سقوط کرد که در پی آن دو سرنشین سالخوردۀ این اتومبیل جان باختند.

بارش باران شدید و طوفان همچنین موجب مختل شدن حرکت قطارها در این منطقه در مسیر شهرهای “مونت پلیه” و “نیم” شده است. یک قطار نیز با ۲۵۰ سرنشین در اثر پخش شدن گل و لای ناشی به روی ریل های راه آهن در نزدیکی شهر مونت پلیه متوقف و سرنشینان آن به یک ایستگاه راه آهن منتقل شده اند.

توقف حرکت قطارها موجب سرگردانی هزاران مسافر در پایان فصل تعطیلات در فرانسه شده و مقامات راه آهن فرانسه از دولت برای برقراری امنیت و حفاظت از مسافران در ایستگاههای راه آهن کمک خواسته اند. در شهرها نیز حرکت وسایل نقلیۀ عمومی به دلیل این سیلاب ها متوقف شده و مقامات شهری از مردم خواسته اند از تردد در خیابان ها خودداری کنند.

چندین درخت نیز در نتیجۀ طوفان شدید سقوط کردند که همین امر موجب مرگ یک پیرمرد ۷۱ ساله شد.

شهرداری مونت پلیه در اطلاعیه ای، از اختصاص دادن یک ورزشگاه به مسافران و کسانی که در اثر این سیلاب ها آسیب دیده اند، خبر داده و همزمان سازمان هواشناسی فرانسه نیز ضمن شدید شدن بارش باران در این منطقه، وضعیت قرمز اعلام کرده است.

مطالب مرتبط