پارلمان آلمان پرداخت بستۀ سوم وام به یونان را به رای می گذارد

پارلمان آلمان پرداخت بستۀ سوم وام به یونان را به رای می گذارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان آلمان روز چهارشنبه، اعطای وام جدید به یونان را به رای می گذارد. این رای گیری در ادامۀ موافقت وزرای کشورهای منطقۀ پولی یورو موسوم به یوروگروپ

آگهی

پارلمان آلمان روز چهارشنبه، اعطای وام جدید به یونان را به رای می گذارد. این رای گیری در ادامۀ موافقت وزرای کشورهای منطقۀ پولی یورو موسوم به یوروگروپ برای پرداخت مرحلۀ نخست از وام ۸۶ میلیارد یورویی به یونان صورت می گیرد و برای پرداخت این بستۀ مالی به این کشور ضروری است.

تعدادی از نمایندگان حزب دموکرات مسیحی آلمان اعلام کرده اند با اعطای وام جدید به یونان مخالفت خواهند کرد.

کلاوس پیتر ویلش، یکی از نمایندگان حزب اتحاد دموکراتیک آلمان که مخالفان این وام در مجلس آلمان را رهبری می کند، در توضیحی در این باره می گوید: «من رای منفی خواهم داد. مشارکت صندوق بین المللی پول دلیل موافقت اعضای حزب من با پرداخت بستۀ سوم کمک ها به یونان بود و تا بحال این صندوق در سومین طرح کمک ها مشارکت ندارد. این امر قابل پیش بینی بود. صندوق بین المللی پول به این دلیل که بدهی های یونان قابل دفاع نیست، از این بستۀ سوم حمایت نمی کند.»

کشورهایی نظیر اسپانیا و استونی با پرداخت بستۀ ۸۶ میلیارد یورویی به یونان موافقت کرده اند. پارلمان یونان نیز به دریافت سومین بستۀ نجات مالی رای مثبت داد. اگر چه ۴۳ نفر از نمایندگان حزب سیریزا، حزب حاکم بر یونان به دلیل شرایط اعلام شده از سوی کشورهای وام دهنده با این بستۀ مالی جدید مخالفت کرده اند.

یونان موظف شده است در مقابل این بستۀ مالی ۸۶ میلیارد یورویی، علاوه بر کاهش کسری بودجه، هزینه های دولتی از جمله حقوق بازنشستگان و بودجۀ نظامی خود را کاهش دهد.

یونان همزمان با دریافت اولین مرحله از بستۀ سوم کمک های مالی، باید مبلغ چهار و نیم میلیارد یورو از بدهی های قبلی خود را به بانک مرکزی اروپا بازپرداخت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصویب برنامه ریاضت اقتصادی یونان

خلاء قدرت در بیروت؛ پارلمان لبنان برای بار دوازدهم در انتخاب رئیس‌جمهور ناکام ماند

رئیس صندوق بین‌المللی پول هشدار داد: ضعیف‌ترین چشم‌انداز رشد اقتصادی در پیش است