افزایش آمار قربانیان انفجار تیانجین در چین، دست کم ۱۱۲ کشته و ۹۵ مفقود

افزایش آمار قربانیان انفجار تیانجین در چین، دست کم ۱۱۲ کشته و ۹۵ مفقود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آمار قربانیان انفجار تیانجین در چین افزایش یافت و به دست کم ۱۱۲ کشته و ۷۲۱ زخمی رسید. در این میان ۹۵ نفر هم ناپدید شده اند و نشانی از آنها نیست

آگهی

آمار قربانیان انفجار تیانجین در چین افزایش یافت و به دست کم ۱۱۲ کشته و ۷۲۱ زخمی رسید. در این میان ۹۵ نفر هم ناپدید شده اند و نشانی از آنها نیست.

ستونهای دود همچنان در محل حادثه مشاهده می شود و در آبهای شرب این منطقه مقادیر زیادی از ماده سمی سدیم سیناد یافت شده است.

پیشتر اعلام شده بود که تخلیه ساکنان منطقه در شعاعی وسیعتر از سر گرفته شده اما یک مقام محلی در نشست خبری روز شنبه گفته است که این کار بزودی انجام خواهد شد.

تاکنون دست کم ۲۱ مامور آتش نشانی جانشان را از دست داده و ۸۵ نیروی امداد هم ناپدید شده اند و هنوز خبری از آنها در دست نیست.

یک زن چینی که برادرش ناپدید شده گفت: «همچنان منتظر پاسخ دولت هستیم، تاکنون هیچ جوابی نشنیده ایم.»

و دیگری که برادرش در میان مفقودین است افزود: «عزیزانمان چه زنده و یا مرده، می خواهیم از وضعیتشان اطلاع داشته باشیم. آنها بی هیچ جوابی ما را سرمی دوانند.»

انفجار تیانجین شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین را واداشت تا اعتراف کند که کشورش با معضل بزرگی در زمینه ایمنی کارگاه های صنعتی روبروست. وی تاکید کرد که این اتفاق باید درس عبرتی باشد برای تمامی پیمانکاران و کارفرمایان چینی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرزمین پریان؛ یخ‌بندان زمستانی در شهر «جی‌لین» چین

انتقاد مقامات ارشد چین و روسیه از سیاست آمریکا؛ نقش مجمع شیانگشان در دیپلماسی نظامی چیست؟

مرگ ناگهانی مرد شماره ۲؛ لی‌ که‌چیانگ، رهبر اقتصادی چین که بود؟