تظاهرات سراسری ضد دولتی در برزیل؛ «روسف باید کناره گیری کند»

تظاهرات سراسری ضد دولتی در برزیل؛ «روسف باید کناره گیری کند»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل دشوارترین روزهای خود را در حیات سیاسی اش می گذراند. مخالفان دولت که از عملکرد رئیس جمهوری خشمگین هستند امروز یکشنبه در

آگهی

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل دشوارترین روزهای خود را در حیات سیاسی اش می گذراند.

مخالفان دولت که از عملکرد رئیس جمهوری خشمگین هستند امروز یکشنبه در تظاهرات سراسری شرکت می کنند تا بار دیگر با صدایی رساتر بگویند که دیلما روسف باید از مقامش کناره گیری کند.

اما خانم روسف حاضر به عقب نشینی نیست و به فعالیتش ادامه می دهد. با اینکه او در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته برزیل برای دومین بار انتخاب شد اما نظر سنجی ها نشان می دهد که محبوبیت خانم روسف به هشت درصد افت کرده و از اینرو به منفورترین رییس جمهور طی سی سال گذشته و پس از دیکتاتوری نظامی تبدیل شده است.

محبوبیت خانم روسف پس از افشای رسوایی فساد مالی در شرکت نفت و گاز دولتی پتروبراس به طرز بیسابقه ای کاهش یافت و مشکلات موجود در کنگره، تورم رو به رشد و مساله بیکاری، همگی وی را در وضعیت بحرانی قرار داده است.

مخالفان سیاسی دولت می گویند که بخش زیادی از رشوه ها در دوره ریاست خانم روسف بر این شرکت صورت گرفته است حال آنکه خانم روسف که پیشتر در تحقیقات دادستان کل تبرئه شده، شخصا هرگونه دخالت در آن رسوایی را رد می کند.

Anti-Rousseff demonstration in Sao Paulo, 16/08/2015

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ هنگ‌کنگی‌ها در تایوان علیه سیاست‌های پکن تجمع اعتراضی برپا کردند

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند

گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل در سالگرد مرگ مهسا امینی: آزار و اذیت حکومت ایران ادامه دارد