Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گارد ساحلی یونان متهم اصلی در حادثه غرق کردن عمدی قایق پناهجویان

گارد ساحلی یونان متهم اصلی در حادثه غرق کردن عمدی قایق پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک ویدئو که توسط ماهیگیران ترکیه در آب های حد فاصل سواحل ترکیه و جزایر دودکانیز یونان گرفته شده، صحنه تکان دهنده ای از مواجهه یک کشتی متعلق به یونان

آگهی

یک ویدئو که توسط ماهیگیران ترکیه در آب های حد فاصل سواحل ترکیه و جزایر دودکانیز یونان گرفته شده، صحنه تکان دهنده ای از مواجهه یک کشتی متعلق به یونان با قایق پناهجویان را به تصویر کشیده است.

این ماهیگیران ادعا کرده اند، هنگامی که قایق پناهجویان در حال ورود به آب های یونان بوده است کشتی یونانی به قایق نزدیک شده و با شئی نیزه مانند قایق پناهجویان را سوراخ می کند که باعث غرق شدن قایق می شود. در ویدئوی منتشر شده تصاویر این شی که برای سوراخ کردن قایق پناهجویان بکار می رود، دیده نمی شود.

ماهیگیران ترکیه ای که شاهد این صحنه بودند تا رسیدن گارد ساحلی ترکیه سعی کردند زنان و کودکان را نجات دهند. یکی از ماهیگیران فریاد می زند: «اسماعیل آیا بچه ای میانشان هست؟» که پاسخ می شنود:« بله، چند کودک را می بینم. باید تلاش کنیم تا جایی که می توانیم نجاتشان دهیم.»

مدتی بعد از این تلاش، گارد ساحلی ترکیه از راه می رسد و تمام مهاجران شناور در دریا را نجات می دهد. در این حادثه کسی کشته نشده است.

در صورت اثبات این واقعه، اتهام جدی متوجه گارد ساحلی یونان است که تاکنون واکنشی نسبت به این ویدئو نشان نداده است.

پناهجویانی که اکثرا سوریه ای هستند شب ها از جزایر بخش شرقی دریای اژه با قایق های لاستیکی سعی می کنند خود را به یونان برسانند. بر اساس آمارهای منتشر شده توسط مقامات یونان، ۱۷۰۰ پناهجو در ماه ژانویه، ۳۱ هزار نفر در ماه ژوئن و ۵۰ هزار نفر در ماه ژوئیه به این طریق خود را به یونان رسانده اند.

بر اساس یک آمار کلی ۱۲۴ هزار پناهجو از ابتدای سال میلادی جاری از همین مسیر خود را به یونان رسانده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقال پناهجویان از جزایر شرقی یونان به آتن

گرمی هوا آکروپلیس و مدارس آتن را به تعطیلی کشاند

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند