Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سفارت آمریکا در کوبا بازگشایی شد

سفارت آمریکا در کوبا بازگشایی شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بعد از ۵۴ سال، پرچم آمریکا در حیاط سفارت این کشور در هاوانا، پایتخت کوبا، به اهتزاز در آمد. مراسم بازگشایی سفارت روز جمعه با حضور جان کری، وزیر امور

آگهی

بعد از ۵۴ سال، پرچم آمریکا در حیاط سفارت این کشور در هاوانا، پایتخت کوبا، به اهتزاز در آمد. مراسم بازگشایی سفارت روز جمعه با حضور جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا و هیأت های دیپلماتیک دو کشور برگزار شد. سه کهنه سرباز آمریکایی که در سال ۱۹۶۱ پرچم کشورشان در هاوانا را پایین آورده بودند، این بار در مراسم برافراشتن آن شرکت داشتند.

سفارت کوبا در واشنگتن نیز روز ۲۹ تیر ماه گذشته در واشنگتن بازگشایی شده بود.

آقای کری در این مراسم گفت: «اطمینان داریم که این زمان، زمان نزدیک تر شدن به یکدیگر است. ملت های ما از این به بعد دیگر با هم دشمن یا رقیب نیستند، بلکه همسایه اند. زمان آن رسیده است که پرچم هایمان را باز کنیم و آنها را به اهتزاز در آوریم تا دنیا بداند که ما خیر یکدیگر را می خواهیم.»

وی در مورد تحریم های آمریکا که از سال ۱۹۶۲ تا کنون علیه کوبا اعمال می شود گفت که لغو این تحریم ها منوط به تصمیم کنگره آمریکا خواهد بود.

پیش از سخنان آقای کری، ریچارد بلانکو، شاعر کوبایی – آمریکایی، یکی از اشعار خود را به مناسبت از سرگیری روابط دو کشور برای حضار قرائت کرد.

او شعر خود را با این جملات به پایان برد: «امروز دریا هم چنان در سخن است و به ما می گوید: پایان همه ترس ها و تردیدهای ما، نگریستن در آبی روشن افقی مشترک است، تا با هم نفس بکشیم و با هم درمان را بیابیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوبایی‌ها چگونه برای جنگ در اوکراین به استخدام روسیه درمی‌آیند؟

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد

کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌ اتمی روسیه در کوبا؛ آمریکا می‌گوید جای نگرانی نیست