تظاهرات گسترده برضد دولت چپگرای اکوادور

تظاهرات گسترده برضد دولت چپگرای اکوادور
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ده ها تن از کارگران و کنشگران صنفی در اکوادور پنج شنبه شب به وقت محلی دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان با برافروختن آتش و گذاشتن موانع، راه های

ده ها تن از کارگران و کنشگران صنفی در اکوادور پنج شنبه شب به وقت محلی دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان با برافروختن آتش و گذاشتن موانع، راه های دسترسی به پایتخت، کیتو را مسدود کردند. آنها به تصمیم رئیس جمهور، رافائل کورئا، برای افزایش مالیات و تغییر قانون اساسی اعتراض داشتند.

آگهی

در طول هفته گذشته نیز هزاران نفر در پایتخت و در شهر بندری گوایاکویل بر ضد رئیس جمهور سوسیالیست این کشور تظاهرات کردند.

در تظاهرات روز پنج شنبه عده بیشتری از نمایندگان اصناف، دانشجویان و سایر اقشار مردم به صفوف تظاهرکنندگان پیوستند و با پلیس درگیر شدند.

معترضان می گویند رئیس جمهور چپ گرای این کشور ۱۵ میلیونی درصدد است تا با تغییر قانون اساسی راه را برای انتخاب مجدد خود و دستیابی به دیکتاتوری باز کند.

آقای کورئا که پنجاه و دو ساله است، از سال ۲۰۰۶ رئیس جمهور اکوادور است. او در انتخابات سال ۲۰۱۳ برای سومین بار به ریاست جمهوری این کشور آمریکای لاتین برگزیده شد. او که در میان بومیان این کشور و نیز اقشار کم درآمد از محبوبیت زیادی برخوردار است، در پاسخ معترضان به طرح افزایش مالیات ها اعلام کرد که هدف از این طرح، توزیع بهتر ثروت در میان اقشار فقیر و کم در آمد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران قره‌باغ؛ پایتخت ارمنستان صحنه اعتراضات خیابانی مخالفان دولت شد

بازداشت ده‌ها نفر دیگر در چندین شهر ایران؛ معترضان و حکومت مدعی وقوع تیراندازی شدند

گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل در سالگرد مرگ مهسا امینی: آزار و اذیت حکومت ایران ادامه دارد