Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تظاهرات گسترده برضد دولت چپگرای اکوادور

تظاهرات گسترده برضد دولت چپگرای اکوادور
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ده ها تن از کارگران و کنشگران صنفی در اکوادور پنج شنبه شب به وقت محلی دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان با برافروختن آتش و گذاشتن موانع، راه های

آگهی

ده ها تن از کارگران و کنشگران صنفی در اکوادور پنج شنبه شب به وقت محلی دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان با برافروختن آتش و گذاشتن موانع، راه های دسترسی به پایتخت، کیتو را مسدود کردند. آنها به تصمیم رئیس جمهور، رافائل کورئا، برای افزایش مالیات و تغییر قانون اساسی اعتراض داشتند.

در طول هفته گذشته نیز هزاران نفر در پایتخت و در شهر بندری گوایاکویل بر ضد رئیس جمهور سوسیالیست این کشور تظاهرات کردند.

در تظاهرات روز پنج شنبه عده بیشتری از نمایندگان اصناف، دانشجویان و سایر اقشار مردم به صفوف تظاهرکنندگان پیوستند و با پلیس درگیر شدند.

معترضان می گویند رئیس جمهور چپ گرای این کشور ۱۵ میلیونی درصدد است تا با تغییر قانون اساسی راه را برای انتخاب مجدد خود و دستیابی به دیکتاتوری باز کند.

آقای کورئا که پنجاه و دو ساله است، از سال ۲۰۰۶ رئیس جمهور اکوادور است. او در انتخابات سال ۲۰۱۳ برای سومین بار به ریاست جمهوری این کشور آمریکای لاتین برگزیده شد. او که در میان بومیان این کشور و نیز اقشار کم درآمد از محبوبیت زیادی برخوردار است، در پاسخ معترضان به طرح افزایش مالیات ها اعلام کرد که هدف از این طرح، توزیع بهتر ثروت در میان اقشار فقیر و کم در آمد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در بنگلادش چه خبر است؟ دولت معترضان به سهمیه‌ای‌ها را «رضاکار» خطاب کرد

سهمیه‌بندی مشاغل دولتی در بنگلادش؛ دانشجویان برغم ۱۸ کشته عقب نمی‌نشینند

موج سرقت با اسید در سوئد؛ روشی که در دیگر نقاط اروپا هم افزایش می‌یابد