اعتراض به حضور تل آویو در برنامه فرهنگی شهرداری پاریس

اعتراض به حضور تل آویو در برنامه فرهنگی شهرداری پاریس
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتراض به حضور تل آویو در جشنواره تابستانی پاریس. طرفداران فلسطین روز پنج شنبه در اعتراض به یک برنامه فرهنگی شهرداری پاریس که به افتخار شهر تل آویو،

آگهی

اعتراض به حضور تل آویو در جشنواره تابستانی پاریس. طرفداران فلسطین روز پنج شنبه در اعتراض به یک برنامه فرهنگی شهرداری پاریس که به افتخار شهر تل آویو، پایتخت اسرائیل برگزار شد، تجمع کردند. تل آویو مهمان ویژه این برنامه فرهنگی موسوم به «تل آویو در سن» است که در ساحل رودخانه سن برگزار شد.

نیکولا شهشهانی، عضو سازمان اروپا-فلسطین می گوید: «این برنامه در چهارچوب طرح تبلیغاتی اسرائیل است، برای این که نشان بدهند اسرائیل چیزی غیر از آن بمب ها و سربازان و بازرسی هاست. تل آویو آرام، تل آویو مهربان، تل آویو دوست همجنسگرایان و اینها، همگی بخشی از تبلیغات اسرائیل است.»

با حضور پانصد نیروی پلیس، آرامش نسبی در طول اجرای برنامه حاکم شد.

مسئول تبلیغات شهرداری تل آویو می گوید: «باید بگویم که شهردار پاریس، خانم آن ایدالگو و همکارانش بسیار شجاعانه گفتند کاری به حرف مردم و شبکه های اجتماعی نداریم. گفتند تل آویو دوست ماست، اسرائیل دوست ماست. ما این برنامه را اجرا می کنیم و هیچ کس نمی تواند به ما دیکته کند که در فضای عمومی خودمان چه کاری انجام بدهیم.»

تظاهرکنندگان در اعتراض به برنامه «تل آویو در سن»، نام برنامه تجمع خود را «غزه در سن» گذاشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وقتی آژیر خطر حمله راکتی در تل‌آویو بصدا در می‌آید

تنش‌های چین و ایالات متحده چه تاثیری بر بازارهای جهانی گذاشته است؟

در بحبوحه تنش‌های دیپلماتیک، هند صدور ویزا برای کانادایی‌ها را به حالت تعلیق درآورد