Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«شرایط مهاجران در جزایر یونانی غیرانسانی است»

«شرایط مهاجران در جزایر یونانی غیرانسانی است»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تجمع هزاران مهاجر در جزیرۀ کوس در یونان به یک بحران تبدیل شده و سازمانهای فعال در زمینۀ بشردوستانه از بروز یک فاجعۀ انسانی در این محل خبر می دهند

آگهی

تجمع هزاران مهاجر در جزیرۀ کوس در یونان به یک بحران تبدیل شده و سازمانهای فعال در زمینۀ بشردوستانه از بروز یک فاجعۀ انسانی در این محل خبر می دهند.

بیش از هفت هزار نفر از مهاجرانی که عمدتا اهل سوریه و افغانستان هستند وارد این جزیرۀ کوچک شده و در انتظار آغاز مراحل ثبت نام قانونی مهاجرت هستند.

محمد زکیا، یک مهاجر اهل شهر حما می گوید: «هوا خیلی گرم و وضعیت اینجا واقعا بد است. کافی است یکی از یکی عصبانی شود، یک مشکل کوچک بلافاصله تبدیل به یک مشکل بزرگ می شود و این مساله [اینجا] طبیعی است. هر کسی هم که در چنین موقعیتی قرار بگیرد، عصبانی خواهد شد.»

شهردار این جزیره که سی هزار نفر جمعیت دارد، نسبت به وضعیت موجود هشدار داده و از «احتمال جاری شدن خون» در این جزیره سخن گفته است. پلیس ضد شورش یونان نیز برای پایان دادن به درگیری میان پناهجویی که در استادیوم فوتبال این شهر گردآمده بودند تا زودتر در ادارۀ مهاجرت ثبت نام کنند، به زور متوسل شده است.

وانجلیس اوفانوداکیس، مسئول سازمان پزشکان بدون مرز در جزیرۀ کوس می گوید:«ما نه فقط از سوی مسئولان محلی، بلکه از جانب مقامات دولت مرکزی نیز انتظار داریم بیشتر احساس مسئولیت کنند. آنها باید سیستمی را در اینجا به اجرا بگذارند که حداقل بتواند امکان دسترسی این افراد به غذا و آب و همچنین کمک های پزشکی را فراهم کند. این افراد باید از حقوق اولیۀ شهروندی برخوردار باشند. تنها چیزی که ما می خواهیم این است که با این مهاجران مثل انسان برخورد شود.»

کمیسیون اروپا به تازگی بودجه ای بالغ بر دو و نیم میلیارد یورو به کشورهایی که با سیل مهاجران روبرو هستند، اختصاص داده است. سهم یونان در این میان، تنها ۴۷۳ میلیون یورو است که باید طی شش سال برای بهبود وضعیت مهاجرانی که به این کشور سرازیر می شوند، هزینه کند. ایتالیا نیز که با خیل عظیم مهاجران روبروست ۵۶۰ میلیون یورو برای شش سال آینده از این بودجه را دریافت می کند. بودجۀ اختصاص داده شده به اسپانیا در این طرح کمیسیون اروپا ۵۲۱ میلیون یورو است در حالیکه با میزان کمتری از مهاجران نسبت به یونان و ایتالیا مواجه است. مبلغ ۱۵۴ میلیون یورو نیز به سوئد اختصاص داده شده است.

از اغاز سالجاری میلادی، ۱۲۴ هزار مهاجر که بیشتر آنها اهل سوریه، عراق و افغانستان هستند، وارد یونان شده اند. این میزان مهاجر نسبت به همین زمان در سال گذشته، ۷۵ درصد افزایش نشان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد