همدستی هکرهای اوکراینی و معامله گران بازار سهام در آمریکا

همدستی هکرهای اوکراینی و معامله گران بازار سهام در آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هکرهای کامپیوتری در اوکراین با همکاری معامله گران بازار سهام مستقر در ایالات متحده آمریکا موفق شدند با سرقت اطلاعات شرکت ها در طول پنج سال بیش از صد

آگهی

هکرهای کامپیوتری در اوکراین با همکاری معامله گران بازار سهام مستقر در ایالات متحده آمریکا موفق شدند با سرقت اطلاعات شرکت ها در طول پنج سال بیش از صد میلیون دلار سود غیرقانونی کسب کنند.

مقامات فدرال در آمریکا می گویند این بزرگترین سرقت اطلاعات در نوع خود می باشد که در آن معامله گران سهام لیستی از شرکت ها را برای ربودن اطلاعاتشان به هکرها می داده اند.

پل فیشمن، دادستان ایالت نیوجرسی می گوید: «برای بیشتر از پنج سال هکرها اطلاعات سرورهای خصوصی را می دزدیدند و این اطلاعات را پیش از آنکه در دسترس عموم قرار گیرد، برای کسانی که کارشناس در زمینه اوراق بهادار بودند می فرستادند. بعد از دسترسی به این اطلاعات که اغلب تنها چند ساعت قبل از انتشار عمومی آنها رخ داده، معامله گران سهام از موقعیت فراهم شده برای کسب سود بهره می برده اند.»

به گفته داستان هکرها با ساخت یک فایل «آموزش تصویری» به معامله گران سهام کمک می کرده اند که به اطلاعات دزدیده شده دسترسی یابند.

پنج متهم این پرونده در روز سه شنبه در آمریکا دستگیر شده اند و حکم دستگیری چهار متهم دیگر که در اوکراین به سر می برند، صادر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محافظان نوه جو بایدن به سمت سارقان خودرو تیراندازی کردند

ارتش آمریکا مهمات توقیف شده ایران را به اوکراین می دهد

چراغ سبز بایدن به تحویل موشک‌های دوربرد «ا‌تکمز» به کی‌یف؛ این موشک‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟