بودجه 2.4 میلیارد یورویی کمیسیون اروپا برای کنترل بحران مهاجرت

بودجه 2.4 میلیارد یورویی کمیسیون اروپا برای کنترل بحران مهاجرت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی مشکلات مربوط به افزایش موج مهاجرت غیر قانونی به حوزه اتحادیه اروپا سبب شده است تا کمیسیون اروپا بودجه ای ۲.۴ میلیارد یورویی را برای کمک

آگهی

گزارش تفصیلی

مشکلات مربوط به افزایش موج مهاجرت غیر قانونی به حوزه اتحادیه اروپا سبب شده است تا کمیسیون اروپا بودجه ای ۲.۴ میلیارد یورویی را برای کمک به کشورهای عضو جهت مقابله با این بحران اختصاص دهد.

ایتالیا با ۵۶۰ و یونان با ۴۷۳ میلیون یورو بیشترین سهم را از این بودجه به خود اختصاص داده اند. بریتانیا تاکنون ۲۷ میلیون یورو از سهم خود را دریافت کرده است. این در حالی است که سهم ۲۰ میلیون یورویی فرانسه قراراست تا پایان ماه اوت به این کشور پرداخت شود.

ناتاشا برتو سخنگوی کمیسیون اروپا می گوید: «ما اکنون آماده توزیع بودجه لازم برای اجرای برنامه ملی فرانسه هستیم. بریتانیا تاکنون نخستین بخش از سهم خود را دریافت کرده است. بخش عمده ای از این مبالغ صرف مدیریت اوضاع در کاله خواهد شد.»

در کنار سواحل ایتالیا و یونان، بندر کاله در شمال فرانسه نیز به یکی از خطوط مقدم بحران مهاجرت در اروپا تبدیل شده است. بیش از سه هزار پناهجو اینک در این منطقه به سر می برند. اغلب آنها چشم امید به گذر از یوروتونل دارند تا بتوانند با رسیدن به خاک بریتانیا در آنجا درخواست پناهندگی کنند. بحران کاله از ابتدای ماه ژوئن تا کنون دست کم ده کشته برجای گذاشته است. دولت های فرانسه و بریتانیا در واکنش به هجوم مهاجران غیر قانونی اقدام به ساخت موانع بازدارنده بیشتری در دو سوی تونل کرده اند.

در بریتانیا، کشوری که دارای بیشترین موج احساسات ضد مهاجرت است، دولت وعده داده تا با ارائه لایحه ای در جهت سخت تر کردن قوانین مهاجرت گام بردارد. به موجب این لایحه قانونی، مالکان منازل مسکونی در صورت اجاره دادن ملک خود به افراد فاقد مجوز اقامت به مجازات های سنگین از جمله زندان محکوم خواهند شد.

گِرِگ کلارک وزیر مشاور در امور تشکیلات و نهادهای محلی می گوید: «ما باید موضعی بسیار سخت در قبال مالکان قانون گریز اتخاذ کنیم. این افراد با سوء استفاده از وضعیت موجود ملک های خود را به افرادی اجاره می دهند که حق اقامت در این کشور ندارند. مالکان از این پس موظف خواهند بود مدارک اقامتی مشتریان خود را بررسی کنند. این مسئله در صورت نادیده گرفته شدن به عنوان جرم تلقی خواهد شد.»

مجارستان، دیگر دروازه ورود به اروپا به دلیل تلاش برای مقابله با مهاجران از طریق کشیدن حصاری ۱۷۵ کیلومتری در طول مرز خود با صربستان با انتقادهایی مواجه شده است.

روزانه حدود هزار و پانصد پناهجو که اغلب آنها اتباع کشورهای افغانستان و سوریه هستند، تلاش می کنند وارد این کشور شوند. شمار افرادی که خواهان ورود به حوزه اتحادیه اروپا از این مسیر هستند از ماه ژوئن گذشته تا کنون افزایش یافته است.

در آلمان میزان ورود مهاجران در سال جاری نسبت به سال گذشته با دو برابر افزایش به ۴۵۰۰۰۰ نفر رسیده است.

با توجه به گرمای زیاد هوا در برلین، بسیاری از افراد داوطلبانه به یاری پناهجویان می روند تا با جرعه ای آب، مقداری مواد غذایی و دادن سرپناه، اندکی از رنج های آنها قبل از دریافت پناهندگی بکاهند.

یکی از افراد داوطلب می گوید: «ما شاهد بودیم که افراد اینجا نیازهای زیادی دارند و در ضمن فراخوانی هم برای کمک به آنها داده شده بود. من به همراه دخترم مقداری خرید کردیم و به اینجا آمدیم. من به دلایل انسانی اینجا هستم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری میان پناهجویان در یونان

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان