Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

درگیری میان پناهجویان در یونان

درگیری میان پناهجویان در یونان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هجوم گروه زیادی از پناهجویان برای دریافت مدارک اقامت و اسکان موقت در یک استادیوم در جزیره کوش یونان روز سه شنبه باعث تنش و درگیری شد. همه روزه صدها

آگهی

هجوم گروه زیادی از پناهجویان برای دریافت مدارک اقامت و اسکان موقت در یک استادیوم در جزیره کوش یونان روز سه شنبه باعث تنش و درگیری شد. همه روزه صدها مهاجر غیر قانونی از ترکیه و از مسیر آبی به این جزیره یونانی می آیند، به طوری که مقامات محلی قادر به کنترل و مدیریت این وضعیت نیستند.

جزیره کوش در دریای اژه در جنوب شرقی یونان و در نزدیکی سواحل ترکیه قرار دارد.

پناهجویان از شرایط سخت زندگی در این جزیره به تنگ آمده اند. یکی از آنها می گوید: «اینجا هر شب اقامت هتل برای هر نفر صد یورو می شود.»

یکی زن سوری هم می گوید: «من پول ندارم، لطفا به من کمک کنید. من می خواهم بروم، نمی خواهم در یونان بمانم. می خواهم به اروپا بروم. من اهل سوریه هستم، مشکل دارم.»

بیشتر این مهاجران که کودکان زیادی نیز در بین آنان به چشم می خورند، از اتباع سوریه و افغانستان هستند و درخواست مدارک اقامت دارند.

در مجموع فقط در ماه ژوئیه گذشته در حدود پنجاه هزار مهاجر غیر قانونی از طریق یونان پا به خاک اروپا گذاشته اند، در حالی که این رقم برای کل سال ۲۰۱۴ کمتر از چهل و دو هزار نفر بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرپناهی برای پانصد مهاجر افغان در پارک های یونان

بودجه 2.4 میلیارد یورویی کمیسیون اروپا برای کنترل بحران مهاجرت

ورود دو هزار پناهجوی سوری به یونان