Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

داده های تازه در مورد علل سقوط هواپیمای «ام اچ۱۷»

داده های تازه در مورد علل سقوط هواپیمای «ام اچ۱۷»
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  ok
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

متخصصان تیم تحقیقاتی هلندی که در جستجوی دلایل سقوط هواپیمای مسافربری ام اچ ۱۷ هستند، از یافتن اجزایی خبر می دهند که احتمال دارد به یک موشک بوک تعلق

آگهی

متخصصان تیم تحقیقاتی هلندی که در جستجوی دلایل سقوط هواپیمای مسافربری ام اچ ۱۷ هستند، از یافتن اجزایی خبر می دهند که احتمال دارد به یک موشک بوک تعلق داشته باشد. موشک زمین به هوای بوک، ساخت روسیه است.

قرار است کارشناسان تسلیحاتی بین المللی برای بررسی قطعات یافت شده به تیم تحقیقات هلندی بپوندند. بنا بر اعلام این کمیتۀ تحقیقاتی، اجزای مذکور در میان بقایای این هواپیما در محل سانحه در شرق اوکراین یافت شده است.

فرد وستربک، سرپرست این تیم تحقیقاتی در این رابطه می گوید: «گام بعدی این است که مشخص کنیم آیا این همان موشکی است که عامل سقوط هواپیمای ام اچ هفده بوده است. اگر درست باشد در آنصورت ابزار مهمی در اختیار خواهیم داشت که می تواند به ما کمک کند بفهمیم این موشک از کجا شلیک شده و در اختیار چه کسی بوده و در چه محلی ساخته شده است.»

در بیانیه ای که دادستانی هلند و سازمان امنیت این کشور به طور مشترک منتشر کرده اند، تاکید شده تحقیقات در این زمینه «بدون ارتباط دادن شرایط سقوط این هواپیما و اجزای یافت شده» ادامه دارد.

هواپیمای مسافربری ام اچ ۱۷ که از آمستردام عازم کوآلالامپور بود، روز هفدهم ماه ژوییه سال گذشته در شرق اوکراین سقوط کرد و ۲۹۸ مسافر و خدمۀ آن جان باختند.

دولت اوکراین می گوید این هواپیمای مسافربری در نتیجۀ اصابت یک موشک شلیک شده از جدایی طلبان طرفدار روسیه سقوط کرده است. در مقابل، جدایی طلبان و روسیه نیز ارتش اوکراین را عامل این سقوط می دانند. روسیه در روز بیست و نهم ژوییه با استفاده از حق وتو، مانع صدور قطعنامۀ سازمان ملل برای تشکیل یک دادگاه ویژه به منظور محاکمۀ عاملان سقوط این هواپیمای مسافربری شد.

دو سوم از مسافران این هواپیمای مسافربری هلندی بودند و به همین دلیل، تحقیقات توسط متخصصان سوانح هوایی هلندی انجام می شود. قرار است این تیم تحقیقاتی گزارش نهایی خود را دربارۀ سقوط این هواپیما در ماه اکتبر منتشر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشدید درگیری ها در شرق اوکراین و درخواست کی یف از جامعه جهانی

مالزی درباره اشیاء نامشخص پیدا شده در سواحل مالدیو تحقیق می کند

وتوی روسیه بر قطعنامه رسیدگی به سقوط هواپیمای مسافربری در اوکراین