پلیس اسرائیل یک فلسطینی را به ضرب گلوله به قتل رساند

پلیس اسرائیل یک فلسطینی را به ضرب گلوله به قتل رساند
نگارش از Euronews

خبر کوتاه پلیس اسرائیل روز گذشته یک فلسطینی را در کرانۀ باختری رود اردن به قتل رساند. این مرد فلسطینی در پی مضروب کردن یک اسراییلی با چاقو از سوی

خبر کوتاه

پلیس اسرائیل روز گذشته یک فلسطینی را در کرانۀ باختری رود اردن به قتل رساند. این مرد فلسطینی در پی مضروب کردن یک اسراییلی با چاقو از سوی نیروهای اسرائیلی هدف گلوله قرار گرفت و به قتل رسید.

جراحات این شهروند اسرائیلی که ۲۶ سال دارد سطحی گزارش شده و به گفتۀ سخنگوی پلیس، در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفته است. به گفتۀ مقامات امنیتی اسرائیل، این مرد در یک ایستگاه پمپ بنزین در جادۀ بیت المقدس به تل آویو هدف حملۀ شهروند فلسطینی قرار گرفته است.

هفتۀ گذشته نیز دو اسرائیلی در شرق بیت المقدس در نتیجۀ پرتاب یک کوکتل مولوتف مجروح شدند.

این خشونت ها از زمانی آغاز شده است که یهودیان افراطی شهرک نشین در شمال کرانۀ باختری رود اردن منزل مسکونی یک خانوادۀ فلسطینی را به آتش کشیدند. در نتیجۀ این حمله که دولت اسرائیل نیز آن را یک اقدام تروریستی خوانده است، علی سعد دوابشه، کودک هجده ماهۀ این خانواده در آتش سوخت.

پدر این خانواده نیز به فاصلۀ بیش از یک هفته از این حادثه، روز شنبه بر اثر شدت جراحات در بیمارستان جان باخت.

این اقدام یهودیان افراطی شهرک نشین، اعتراض گستردۀ فلسطینی ها را در کرانۀ باختری و شرق بیت المقدس به دنبال داشته است. در جریان این اعتراض ها، دو جوان فلسطینی هدف گلولۀ پلیس اسرائیل قرار گرفته و کشته شده اند.

مطالب مرتبط