برگزاری انتخابات مقدماتی آرژانتین برای مشخص شدن نامزدهای ریاست جمهوری

برگزاری انتخابات مقدماتی آرژانتین برای مشخص شدن نامزدهای ریاست جمهوری
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات مقدماتی برای ریاست جمهوری آرژانتین روز یکشنبه در این کشور برگزار شد. این انتخابات به منظور مشخص شدن نامزدهای نهایی احزاب آرژانتین برای

آگهی

انتخابات مقدماتی برای ریاست جمهوری آرژانتین روز یکشنبه در این کشور برگزار شد. این انتخابات به منظور مشخص شدن نامزدهای نهایی احزاب آرژانتین برای انتخابات ریاست جمهوری صورت می گیرد که قرار است روز بیست و پنجم اکتبر برگزار شود.

در انتخابات روز یکشنبه، ۱۵ نامزد ریاست جمهوری با یکدیگر رقابت کردند و قرار است از میان آنها، هشت نفر برای انتخابات ماه اکتبر انتخاب شوند.

نظرسنجی ها از اقبال بیشتر دانیل اسچیولی، فرماندار استان بوئنس آیرس و ماریسیو ماکری، شهردار پایتخت و نامزد محافظه کاران نسبت به دیگر نامزدهای این انتخابات خبر می دهد.

کریستینا کیرشنر فرناندز، رئیس جمهوری کنونی که برای دو دوره قدرت را در این کشور در دست داشت، پس از انداختن رای خود به صندوق گفت: «از سال ۱۹۸۳ تاکنون، هر بار که انتخاباتی برگزار شده، بویژه در قالب انتخابات ریاست جمهوری، با پیچیدگی هایی روبرو بوده ایم. امروز اما می توانم بگویم که آرژانتینی ها میتوانند با خیال راحت رای بدهند و این موقعیت را هرگز قبلا نداشته ایم.»

۳۲ میلیون نفر از شهروندان آرژانتینی واجد شرایط حضور در این رای گیری هستند و هر کدام از این نامزدها برای ادامۀ مبارزات انتخاباتی خود باید یک و نیم درصد از آرای رای دهندگان را به خود اختصاص دهند.

در انتخابات ماه اکتبر، علاوه بر ریاست جمهوری، چهرۀ معاون رئیس جمهور، ۱۲۹ نمایندۀ مجلس و همچنین ۲۴ سناتور سنای آرژانتین نیز مشخص خواهد شد.

نتایج انتخابات مقدماتی آرژانتین روز دوشنبه اعلام می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای دادگاه آرژانتین: ایران مسئول حملات ۳۰ سال پیش به سفارت اسرائیل و مرکز یهودیان «آمیا» است

طرح رئیس جمهوری آرژانتین برای مهار تورم ۲۰۰ درصدی؛ مخالفان با پلیس درگیر شدند

آرژانتین به بریکس نمی‌پیوندد؛ خاویر میلی: کمونیست‌ها به آزادی و دموکراسی اعتقاد ندارند