Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادای احترام به قربانیان حمله اتمی آمریکا به ناگازاکی، در هفتادمین سالگرد این فاجعه

ادای احترام به قربانیان حمله اتمی آمریکا به ناگازاکی، در هفتادمین سالگرد این فاجعه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در هفتاد سالگی حمله اتمی آمریکا به ناگازاکی در ژاپن، مردم این شهر روز یکشنبه در مراسمی یاد دهها هزار قربانی آن را گرامی داشتند. ساعت یازده و دو دقیقه

آگهی

در هفتاد سالگی حمله اتمی آمریکا به ناگازاکی در ژاپن، مردم این شهر روز یکشنبه در مراسمی یاد دهها هزار قربانی آن را گرامی داشتند.

ساعت یازده و دو دقیقه به وقت محلی در لحظه ای که ناگازاکی هدف بمب اتمی قرار گرفت، ژاپنی ها به احترام قربانیان یک دقیقه سکوت کردند.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن با حضور در مراسم روز یکشنبه گفت: «به عنوان تنها کشوری که در جنگ هدف بمب اتمی قرار گرفته، یک بار دیگر پایبندی خود را نسبت به تعهدمان اعلام می کنیم و برای دستیابی به جهانی عاری از سلاح های هسته ای تلاش خواهیم کرد.»

در این مراسم بسیاری از بازماندگان حمله اتمی آمریکا نیز حضور داشتند. یکی از آنها گفت:« من هیچ وقت نمی خواستم جنگ دیگری روی دهد. یادآوری بمب اتمی تنم را به لرزه می اندازد.»

دیگر بازمانده این فاجعه مرگبار افزود: «از خانواده پنج نفری من، چهار نفر بر اثر بمب هسته ای جان باختند. من نمی خواهم چنین حادثه ای تکرار شود.»

در نهم اوت ۱۹۴۵ نیروی هوایی آمریکا بمبی به وزن چهار و نیم تن را بر فراز ناگازاکی در غرب ژاپن رها کرد. این حادثه به کشته شدن هفتاد و چهار هزار نفر و ویرانی هشتاد درصد این شهر انجامید.

سه روز قبل از آن نیز بمب دیگری هیروشیما را هدف قرار داد و جان ۱۴۰ هزار نفر را گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض مدافعان صلح در ناگازاکی به قوانین دفاعی جدید در ژاپن

هفتادمین سالگرد حملۀ اتمی به هیروشیما برگزار شد

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند