Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هفتادمین سالگرد حملۀ اتمی به هیروشیما برگزار شد

هفتادمین سالگرد حملۀ اتمی به هیروشیما برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم هفتادمین سالگرد بمباران هیروشیما با حضور تعدادی از شخصیت های سیاسی ژاپن و مقامات کشورهای مختلف از جمله سفیر آمریکا در این کشور برگزار شد. این

آگهی

مراسم هفتادمین سالگرد بمباران هیروشیما با حضور تعدادی از شخصیت های سیاسی ژاپن و مقامات کشورهای مختلف از جمله سفیر آمریکا در این کشور برگزار شد.

این مراسم به طور رسمی در ساعت هشت و پانزده دقیقۀ صبح روز پنج شنبه، ششم اوت به وقت ژاپن با به صدا در آوردن زنگ ها در سطح این شهر آغاز شد.

شینزو آبه، نخست وزیر این کشور در این مراسم گفت: «ژاپن تمام سعی خود را برای داشتن جهانی بدون سلاح اتمی با همکاری قدرت های اتمی و کشورهایی بدون توان هسته ای به کار خواهد بست.»

آمریکا در تاریخ ششم اوت ۱۹۴۵ اقدام به پرتاب یک بمب اتمی بر فراز هیروشیما کرد که در نتیجۀ آن، بیش از صد هزار نفر جان خود را بلافاصله از دست دادند. هزاران نفر دیگر نیز در طول یک دهۀ بعد از این بمباران جان خود را در اثر بیماری های ناشی از آن از دست دادند.

دو روز بعد از بمباران هیروشیما، آمریکا حملۀ اتمی دیگری را به ناکازاکی صورت داد که در اثر آن نیز بیش از ۸۰ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

ژاپن که یکی از متحدین آلمان در جنگ جهانی دوم بود، بعد از این بمباران ها تسلیم شد و به این ترتیب جنگ جهانی دوم در شرق آسیا نیز خاتمه یافت.

حملۀ به شهرهای ناکازاکی و هیروشیما نخستین حملۀ اتمی به مواضع غیرنظامی در طول تاریخ است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فاجعه هیروشیما، روزی که جهان شوکه شد

هراس مردم ژاپن نسبت به انرژی هسته ای

هفتادمین سالگرد حمله اتمی به هیروشیما، اظهارات یک بازمانده