پناهجویان نجات یافته در مدیترانه به پالرمو منتقل شدند

پناهجویان نجات یافته در مدیترانه به پالرمو منتقل شدند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

۳۷۰ نفر از پناهجویانی که از سانحه غرق شدن قایق در دریای مدیترانه جان سالم به در بردند، روز پنج شنبه به بندر پالرمو ایتالیا منتقل شدند. قایقی که بعد

۳۷۰ نفر از پناهجویانی که از سانحه غرق شدن قایق در دریای مدیترانه جان سالم به در بردند، روز پنج شنبه به بندر پالرمو ایتالیا منتقل شدند. قایقی که بعد از ظهر چهارشنبه غرق شد حامل بیش از ۶۰۰ مهاجر غیرقانونی بود که تا کنون جسد ۲۵ نفر از آنان از آب گرفته شده و حدود ۲۰۰ نفر نیز هم چنان ناپدید هستند.

آگهی

فلوریان وستفال، مدیر پزشکان بدون مرز در آلمان می گوید: «فکر می کنم این بحران و سانحه آخر به روشنی نشان داد که ظرفیت های موجود کافی نیست. وضعیت از ابتدای ماه مه تا کنون بهتر شده. قایق های بیشتری از جمله قایق های پزشکان بدون مرز اضافه شده اند. ولی متأسفانه هنوز هم کفایت نمی کند. در حال حاضر این موضوع برای نجات جان انسان ها در دریا در اولویت است.»

قایق حامل مهاجران در ۲۸ کیلومتری ساحل لیبی غرق شده بود. بیشتر مسافران این قایق را اتباع کشورهای سوریه، اریتره، سودان، سومالی و بنگلادش تشکیل می دادند.

از ابتدای سال جاری مسیحی تا کنون بیش از ۲۰۰۰ مهاجر در آرزوی رسیدن به سواحل اروپا جان خود را در دریای مدیترانه از دست داده اند. سال گذشته در مجموع ۳۲۷۹ پناهجو در این دریا جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آخرین «پدرخوانده» مافیای سیسیل و «بی رحم‌ترین مرد ایتالیا» درگذشت

ایتالیا از آلمان به دلیل کمک کردن به خیریه‌های حمایت از مهاجران غیرقانونی انتقاد کرد

بحران پناهجویان در لامپدوزا؛ رئیس کمیسیون اروپا خواستار «واکنش اروپایی» برای کمک به ایتالیا شد