Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تصرف بزرگترین پایگاه نظامی نزدیک عدن توسط نیروهای وفادار به منصور هادی

تصرف بزرگترین پایگاه نظامی نزدیک عدن توسط نیروهای وفادار به منصور هادی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت دفاع یمن روز سه شنبه اعلام کرد که جنگجویان طرفدار دولت با حمایت ائتلاف بین المللی به رهبری عربستان سعودی توانسته اند پایگاه نظامی العند،

آگهی

وزارت دفاع یمن روز سه شنبه اعلام کرد که جنگجویان طرفدار دولت با حمایت ائتلاف بین المللی به رهبری عربستان سعودی توانسته اند پایگاه نظامی العند، بزرگترین پایگاه نظامی نزدیک عدن را به تصرف خود درآورند.

این پایگاه از ماه مارس گذشته تحت کنترل شورشیان حوثی بوده است. تصرف این پایگاه به کمک تانک ها و زره پوش هایی که توسط عربستان سعودی و متحدانش فراهم شده بود و حملات هوایی ائتلاف ممکن شده است.
تصرف این پایگاه نظامی که پیش از این پایگاه آمریکایی های مستقر در یمن بوده است، راه را برای حرکت نیروهای وفادار به منصور هادی رئیس جمهوری یمن به تعز باز می کند.

شورشیان حوثی که تعز را کنترل می کنند با حملات هوایی مستمر نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی مواجه هستند. شیعیان حوثی می گویند آنها علیه فساد و برای ریشه کن کردن القاعده در یمن شورش کرده اند. با این حال عربستان سعودی و متحدانش که پشتیبانان منصور هادی رئیس جمهوری یمن هستند می گویند این مناقشه جنگ نیابتی ایران در یمن برای گسترش نفوذ این کشور در منطقه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یمن؛ وزیر خارجه دولت منصور هادی استعفا کرد

یمن صحنه زورآزمایی دو قدرت بزرگ منطقه ای

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است