ادامۀ درگیری میان جدایی طلبان و ارتش اوکراین همزمان با نشست گروه تماس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادامۀ درگیری میان جدایی طلبان و ارتش اوکراین همزمان با نشست گروه تماس

در جریان تبادل آتش میان نیروهای اوکراینی و جدایی طلبان در شهر دونتسک، دست کم چهار سرباز اوکراینی کشته و ۱۵ نفر دیگر نیز مجروح شده اند. به گفتۀ مقامات ارتش اوکراین این سنگین ترین درگیری میان دو طرف در این منطقه طی دو هفتۀ اخیر بوده است.

درگیری های روز دوشنبه در منطقۀ دونتسک علیرغم تعهد جدایی طلبان و اوکراین به توافق آتش بس مینسک و عدم استفاده از سلاح های سنگین علیه مواضع یکدیگر صورت می گیرد.

سخنگوی ارتش اوکراین می گوید جدایی طلبان طرفدار روسیه آغازگر این درگیری ها بوده اند. با احتساب تلفات اخیر، دست کم ۲۹ نفر از نیروهای نظامی اوکراین در ماه ژوییه در اثر حملات جدایی طلبان کشته شده و ۱۷۵ نفر نیز مجروح شده اند.

رهبران جدایی طلبان نیز از کشته شدن ۲۲ نفر از جمله چند غیرنظامی خبر می دهند.

تبادل آتش میان جدایی طلبان و ارتش اوکراین همزمان با نشست گروه تماس در مینسک صورت می گیرد. این دیدار در ادامۀ مذاکرات برای دستیابی به صلح و حل بحران اوکراین میان مقامات این کشور و روسیه، رهبران جدایی طلبان و همچنین سازمان امنیت و همکاری اروپا روز دوشنبه در این شهر برگزار شد.

برقراری منطقۀ حایل به فاصلۀ ۳۰ کیلومتر میان مواضع جدایی طلبان و ارتش اوکراین در شرق این کشور و همچنین تهیۀ لیستی از زندانیان جنگی دوطرف از مسائل مطرح شده در این نشست بوده است.