تجمع معترضان به کشتن شیر زیمبابوه ای در مقابل مطب شکارچی

تجمع معترضان به کشتن شیر زیمبابوه ای در مقابل مطب شکارچی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشته شدن سسیل، شیر مشهور زیمبابوه ای توسط یک دندانپزشک آمریکایی خشم بسیاری از هواداران حیوانات را برانگیخته است. دادگاهی در زیمبابوه دو همدست این

آگهی

کشته شدن سسیل، شیر مشهور زیمبابوه ای توسط یک دندانپزشک آمریکایی خشم بسیاری از هواداران حیوانات را برانگیخته است.

دادگاهی در زیمبابوه دو همدست این شکارچی را با پرداخت هزار دلار جریمه نقدی آزاد کرد و شخص شکارچی نیز که به آمریکا بازگشته به پرداخت ۵۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم شده است. همزمان صدها تن از مخالفان شکار حیوانات در مقابل مطب این دندانپزشک با در دست داشتن پلاکاردهایی تظاهرات کردند.

یکی از معترضان می گوید: «قطعا این نخستین بار نیست که این اقدام صورت می گیرد اما امیدوارم آخرین بار باشد. امیدوارم او از این اتفاق درس عبرت گرفته باشد و ما از شر یکی دیگر از شکارچیان و قاتلان حیوانات راحت شویم »

دیگری نیز می گوید: «ما میخواهیم به این کار ادامه دهیم. برنامه ما این بود که تاز مانی که او به اینجا می رسد اینجا بمانیم اگرچه به نظر نمی رسد این اتفاق بیافتد و او به اینجا بیاید زیرا او یک ترسوی واقعی است.»

والتر پالمر، دندانپزشک آمریکایی است که به عنوان یک شکارچی با تیر و کمان شهرت دارد.

او پس از افزایش اعتراض ها در شبکه های اجتماعی نیز با نوشتن نامه ای عذرخواهی و ابراز پشیمانی کرد و اظهار داشت که نمی دانسته این شیر تا این حد مشهور و محبوب است و با اعتماد به اظهارات راهنماهای محلی مطمئن بوده که شکار این شیر قانونی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یهودیان مخالف حملات اسرائیل به غزه در کنگره آمریکا: به نام ما جنگ نکنید

تصویب کلیات لایحه «عوامل خارجی» در پارلمان گرجستان؛ اتحادیه اروپا هشدار داد

چرا بوتسوانا آلمان را به فرستادن ۲۰ هزار فیل تهدید کرده است؟