اوباما از کنیا وارد اتیوپی می شود

اوباما از کنیا وارد اتیوپی می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در دیدار از موطن پدری اش، کنیا، روز شنبه در ضیافت شامی در نایروبی، پایتخت، حضار را با بذله گویی در خصوص شناسنامه اش

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در دیدار از موطن پدری اش، کنیا، روز شنبه در ضیافت شامی در نایروبی، پایتخت، حضار را با بذله گویی در خصوص شناسنامه اش به خنده واداشت.

مخالفان وی در آمریکا در ادعایی خلاف واقع می گفتند که شناسنامه وی نه صادرۀ ایالت هاوایی آمریکا که صادره کنیاست و از این رو او از شرایط لازم برای ریاست جمهوری برخوردار نبوده است.

آقای اوباما در این ضیافت همچنین با بیان این که با این دیدار آمریکایی ها و کنیایی ها به هم آمده اند و همدیگر را بهتر می فهمند برای همکاری ها و دستاوردهای آتی دو کشور در سالهای پیش رو اظهار امیدواری کرد.

باراک اوباما پس از کنیا، امروز یکشنبه وارد آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی می شود. اتیوپیایی ها امیدوارند دیدار رئیس جمهوری آمریکا برای کشورشان مثمر ثمر خواهد بود.

ردووان حسین، رئیس اداره ارتباطات اتیوپی اولین دیدار یک رئیس جمهوری آمریکا از آدیس آبابا را مایه افزایش اعتماد به نفس و الهام اتیوپیایی ها خواند و گفت این حس را با نگاهی به اطراف می توان در این جا دید و حس کرد.

چندین نماینده کنگره و ۲۰۰ سرمایه گذار آمریکایی رئیس جمهور اوباما را در سفر به آفریقا همراهی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری جشن «آشندا» در اتیوپی پس از دو سال درگیری‌ خونین

دیده‌بان حقوق بشر: مرزبانان عربستان در مرز یمن مهاجران را قتل‌عام می‌کنند

خاندان سلطنتی بریتانیا می‌گوید بقایای شاهزاده اتیوپیایی قرن ۱۹ را پس نخواهند داد