کشاورزان معترض فرانسوی: چرا باید هزینه تولید بالا اما قیمت محصولات داخلی پایین باشد؟

کشاورزان معترض فرانسوی: چرا باید هزینه تولید بالا اما قیمت محصولات داخلی پایین باشد؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دامداران و کشاورزان فرانسوی خواهان درآمدی هستند که بتوانند با آن زندگی کنند. این پیامی است که در جریان جنبش اعتراضی یک هفته ای خود به گوش مسئولان

آگهی

دامداران و کشاورزان فرانسوی خواهان درآمدی هستند که بتوانند با آن زندگی کنند. این پیامی است که در جریان جنبش اعتراضی یک هفته ای خود به گوش مسئولان رساندند.

زاویه بولن رئیس فدراسیون ملی سندیکاهای کشاورزی و دامداری فرانسه که روز پنجشنبه برای درخواست برچیدن موانع در برخی بزرگراه ها به لیون آمده بود به خبرنگاران گفت: «هزینه های تولید در فرانسه بسیار بیشتر از همسایگان اروپایی ماست. این فقط به بخش تولید و بهره بردای محدود نمی شود. در همه بخش ها و زنجیره های غذایی، از جمله کشتارگاه ها و سیستم فرآوری، هزینه ها بالاتر است. در زمینه دستمزد کارگران به عنوان مثال حداقل پنج یا شش یورو اختلاف وجود دارد. دومین مسئله محدودیت ها و مقررات دست و پاگیری است که با قوانین اروپایی بسیار فاصله دارد. این مقررات کاملا به ضرر ماست. ما از یک سال پیش شاهدیم که پس از تحریم روسیه برخی از همسایگان برای جبران زیان ها، محصولات خود را بسیار ارزانتر از قیمت داخلی به سوی فرانسه سرازیر می کنند. من می گویم اگر این روش در اروپا پذیرفتنی نیست.»

کاهش بهای محصولات به همراه هزینه های سنگین تولید از یک سو و نیز حضور رقیبان اروپایی از سوی دیگر از جمله دلایلی است که آنها را برای ادامه فعالیت خود مستاصل کرده است. زاویه بولن با تاکید بر نقش عوامل بیرونی می گوید: «اینجا نوعی “دامپینگ” یا فروش با قیمت کمتر از هزینه های تمام شده مطرح است. به عنوان مثال از سال گذشته تاکنون میوه شلیل که در بازار مادرید یک یورو قیمت دارد در فرانسه با قیمت چهل سانتیم به دست فروشنگان می رسد. با توجه به این رویه، ما چه نوع اروپایی را میخواهیم بسازیم؟»

معترضان قبل از ترک بزرگراه ها، سطح جاده را مملو از کودها، بطری های شیر و میوه هایی کردند که از کشورهای همسایه برای فروش به فرانسه ارسال شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان فرانسوی در آستانه کسب یک حق بنیادین؛ سنا لایحه‌ گنجاندن حق سقط جنین در قانون اساسی را تصویب کرد

جنبش «من هم» برای پسران؛ گرفتن یک نقش سینمایی در ازای لطف جنسی، بازیگرمرد فرانسوی چه می‌گوید؟

رایانه و کارت‌های حافظه حاوی طرح‌های ایمن‌سازی بازی‌های المپیک پاریس به سرقت رفت