Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیدار نمایندگان پارلمان فرانسه از کریمه خشم اوکراین را برانگیخت

دیدار نمایندگان پارلمان فرانسه از کریمه خشم اوکراین را برانگیخت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ده تن از نمایندگان پارلمان فرانسه روز جمعه وارد کریمه شدند. در ابتدای این سفر دو روزه، آنها با شهروندان یالتا و سواستوپول دیدار کرده و با حضور در

آگهی

ده تن از نمایندگان پارلمان فرانسه روز جمعه وارد کریمه شدند. در ابتدای این سفر دو روزه، آنها با شهروندان یالتا و سواستوپول دیدار کرده و با حضور در مزار سرباز فرانسوی (کشته شده در جریان جنگ کریمه و دفاع از سواستوپول در سال های ۱۸۵۴-۱۸۵۵) به وی ادای احترام کردند.

تیری ماریانی، یکی از این نمایندگان گفت: «ما دراین دو روز هیچ نیروی نظامی را ندیدیم که این منطقه را به اشغال درآورده باشد. تغییر ذهنیت ایجاد شده زمان بر است. اما می توانم بگویم که ما تصویر متفاوتی را به دنیا منتقل خواهیم کرد.»

سفر نمایندگان پارلمان فرانسه به کریمه خشم اوکراین را برانگیخت و در پی آن سفیر این کشور در فرانسه، ضمن ابراز تاسف عمیق خود، آن را بی احترامی به قوانین اوکراین، حاکمیت ملی آن و مغایر با موازین بین المللی خواند.

به گفته سفیر اوکراین این سفر از سوی مقام های روسیه برنامه ریزی شده است. موضع گیری اوکراین با انتقاد وزیر خارجه فرانسه روبرو شد.

شبه جزیره کریمه در سال گذشته طی یک همه پرسی جنجالی از اوکراین جدا و به فدراسیون روسیه ملحق شد، اقدامی که موجب رویگردانی غرب از مسکو شد و تحریم هایی علیه روسیه را به همراه داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله روسیه به خارکیف؛ زلنسکی: اوضاع بسیار دشوار اما تحت کنترل است

«پیش‌روی ارتش روسیه در مناطق خارکیف و زاپوریژیا»؛ اوکراین: سه حمله روسیه را دفع کردیم

فروریختن یک ساختمان ده طبقه در روسیه در پی اصابت موشک