سفر سرزده وزیر دفاع آمریکا به بغداد در آستانه عملیات بازپس گیری رمادی

سفر سرزده وزیر دفاع آمریکا به بغداد در آستانه عملیات بازپس گیری رمادی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، روز پنجشنبه در سفری سرزده وارد بغداد شد و با رهبران عراق دیدار کرد. هدف از این سفر ارزیابی توان نظامی و آمادگی نیروهای

آگهی

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، روز پنجشنبه در سفری سرزده وارد بغداد شد و با رهبران عراق دیدار کرد. هدف از این سفر ارزیابی توان نظامی و آمادگی نیروهای عراقی برای مبارزه با گروه داعش اعلام شده است.

همزمان، خالد عبیدی، وزیر دفاع عراق، از حملات هوایی گسترده به نیروهای داعش در استان انبار خبر داد. در حال حاضر، نیروهای نظامی عراقی، به کمک شبه نظامیان شیعه، آماده بازپس گیری رمادی، مرکز استان سنی نشین انبار، می شوند که دو ماه پیش به تصرف نیروهای داعش درآمد.

از سوی دیگر، وزیر دفاع آمریکا در دیدار با نیروهای عراقی تداوم پشتیبانی تدارکاتی و هوایی کشورش از این نیروها مورد تأیید قرار داده، و بر ضرورت استفاده از نیروهای سنی در نبرد با داعش تأکید کرد.

آمریکا ماه گذشته پایگاه نظامی «تقدم» را در استان انبار و در نزدیکی رمادی ایجاد کرد. ۴۵۰ نیروی آمریکایی مستقر در این پایگاه تعلیم قبایل سنی و آماده سازی آنها برای مبارزه با داعش را برعهده دارند.

در همین حال، گروه داعش مسئولیت بمب گذاری انتحاری روز پنجشنبه در یکی از مناطق شیعه نشین بغداد را بر عهده گرفت. در این حمله دست کم ۲۰ نفر کشته و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند و خانه ها و مغازه های بسیاری تخریب شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح چابک‌سازی ارتش ایالات متحده؛ پنتاگون چگونه برای جنگ‌ با دشمنان پیشرفته‌تر آماده می‌شود؟

زلنسکی نخستین‌بار به طور علنی آمار تلفات سربازان اوکراینی از زمان حمله روسیه را اعلام کرد

علی‌اف در دیدار با اردوغان: جنگ به حل و فصل مشکل تاریخی قره‌باغ کمک کرد