بحران اقتصادی و بحران مسافرت در یونان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بحران اقتصادی و بحران مسافرت در یونان

یونان فصل تعطیلاتی بسیار متفاوت را سپری می کند. مشکلات اقتصادی در این کشور باعث شده تا یونانی ها بسیار کمتر از گذشته راهی سفر شوند. کشتی های مسافرتی در حالی بنادر این کشور را ترک می کنند که نیمی از ظرفیت آن خالی است.

یک شهروند یونانی می گوید: «امسال به دلیل اوضاع موجود مجبور شدیم به جای رفتن به تعطیلات، هزینه آن را صرف تفریح کودکانمان کنیم تا آنها لذت بیشتری ببرند.»

کاپیتان یک کشتی مسافرتی که مسیر آتن به جزیره وابیه را می پیماید، می افزاید: «با مراجعه به دفتر ثبت اطلاعات سفر و مقایسه آن با دوره مشابه در سال گذشته، متوجه می شویم که تعداد مسافران امسال چهل درصد کاهش داشته است.»

لیساندروس تسیلیدیس یکی از اعضای انجمن آژانس های مسافرتی یونان می گوید: «مشتریان ترسیده اند. نگران و مردد هستند. آنها نمی دانند به سفر بروند یا در خانه بمانند و در هزینه هایشان صرفه جویی کنند. به نظر می رسد آنها تصمیم گرفته اند در خانه بمانند. از این نگرانم که با توجه به کاهش شدید درآمد در فصل مسافرت، ما نیز مجبور شویم از تعداد کارکنان خود بکاهیم.»

با توجه به بالا رفتن دما و گرمای چهل درجه ای در شهر آتن، آنهایی که موفق به سفر نشده اند، سعی می کنند حداقل خود را به نزدیک ترین ساحل رسانده و تنی به آب بزنند.

در گزارش سیملا توچتیدو خبرنگار یورونیوز از یونان آمده است: «بحران اقتصادی یونان طی پنج سال گذشته باعث شده فصل تعطیلات در این کشور به ماه های ژوئیه و اوت محدود شود. با توجه به سپری شدن ماه ژوئیه، صنعت گردشگری یونان برای جبران مافات چشم امید خود را به تعطیلات پایان سال دوخته است.»