Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دولت بروندی مصمم به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

دولت بروندی مصمم به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت بروندی اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را روز سه شنبه حتی با وجود تحریم آن از سوی مخالفان برگزار خواهد کرد. پیر انکورونزیزا، رئیس

آگهی

دولت بروندی اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را روز سه شنبه حتی با وجود تحریم آن از سوی مخالفان برگزار خواهد کرد.

پیر انکورونزیزا، رئیس جمهوری بروندی به دنبال آن است که برای سومین دوره متوالی در این سمت باقی بماند. این در حالی است که طبق قانون اساسی بروندی ریاست جمهوری اشخاص بر این کشور حداکثر به دو دوره محدود می شود.

اصرار او بر ابقا در این سمت، بروندی را دچار یکی از بدترین بحرانها از زمان وقوع جنگهای داخلی در این کشور در سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون کرده است.

یولاند بوکا، پژوهشگر و تحلیلگر موسسه مطالعات امنیت در آفریقای جنوبی می گوید: «آنچه بیش از همه نگران کننده است این واقعیت است که مخالفان مسلحی وجود دارند که در حال حاضر مشغول طراحی یک شورش علیه دولتند. این کار منجر به از هم پاشیدگی ارتش بروندی و پیوستن برخی از اعضای ارتش به شورشیان می شود. در این حالت بحران در بروندی تشدید می شود و در نهایت جنگی داخلی به وقوع می پیوندد.»

سرکوب اعتراضات ادامه دارد و خشونتها تاکنون دست کم هشتاد کشته بر جای گذاشته است. پیش از این اتحادیه آفریقا، ایالات متحده آمریکا و دیگر قدرتهای غربی از دولت بروندی خواسته بودند که انتخابات را به دلیل ناامنی های فزاینده به تاخیر بیندازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شش نامزد مورد تائید نظام برای انتخابات ریاست جمهوری؛ لاریجانی و احمدی‌نژاد بار دیگر رد صلاحیت شدند

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟

مجتبی خامنه‌ای و بحران جانشینی؛ جمهوری اسلامی با مرگ ابراهیم رئیسی به چه سمتی خواهد رفت؟