جهان اسلام به پیشواز عید فطر می رود

جهان اسلام به پیشواز عید فطر می رود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسلمانان بسیاری از کشورهای خاورمیانه در انتظار عید فطر و پایان ماه رمضان هستند. پیش بینی می شود که عید فطر امسال در بسیاری از کشورهای مسلمان در

آگهی

مسلمانان بسیاری از کشورهای خاورمیانه در انتظار عید فطر و پایان ماه رمضان هستند. پیش بینی می شود که عید فطر امسال در بسیاری از کشورهای مسلمان در روزهای جمعه و شنبه باشد. تایید روز دقیق عید بستگی به رویت هلال ماه دارد.

بسیاری از مسلمانان در الخلیل واقع در کرانه باختری نیز به پیشواز این عید می روند. اسامه حداد، مغازه دار می گوید: “سال پیش مردم نگران بودند و جنگ در غزه ذهنمان را درگیر کرده بود. شهدای زیاد و بالطبع کسی خوشحال نبود. نه سالخورده ها و نه جوانان. عید امسال همه خوشحال هستند.”

حمال الشیخ یکی دیگر از شهروندان الخلیل می گوید: “امسال فضای خیلی خوبی برای رمضان داریم. هر چند بحران اقتصادی فشار زیادی وارد می کند و ایست بازرسیهای زیادی در مسیرمان وجود دارد اما همه چیز عوض خواهد شد. سال گذشته وضع خیلی بدتر بود.”

حملات ارتش اسراییل به غزه و مرگ حدود دو هزار تن از ساکنان این شهر در سال گذشته، تجربه تلخی را از پایان ماه رمضان در خاطره فلسطینی ها و بویژه ساکنان غزه بر جا گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«شهر جن‌ها» در صحرای عمان و افسانه‌هایی جادویی که دهان به دهان روایت می‌شوند

بمب‌گذاری در مراسم مذهبی شاهدان یهوه در هند ۱ کشته و ۳۶ زخمی برجای گذشت

اندونزی زنی را که قبل از خوردن گوشت خوک، «بسم‌الله» گفته بود به دو سال زندان محکوم کرد