نخست وزیر یونان: تدابیر ریاضتی جدید به ما تحمیل شد

نخست وزیر یونان: تدابیر ریاضتی جدید به ما تحمیل شد
نگارش از Euronews

همزمان با نمایندگان پارلمان یونان که درباره طرحهای ریاضتی جدید دولت این کشور گفتگو می کنند تا اجرایی کردن آنرا تایید و یا رد کنند، الکسیس سیپراس،

همزمان با نمایندگان پارلمان یونان که درباره طرحهای ریاضتی جدید دولت این کشور گفتگو می کنند تا اجرایی کردن آنرا تایید و یا رد کنند، الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان در یک گفتگوی تلویزیونی مسئولیت طرحهای جدید ریاضتی را بر عهده گرفت، هر چند گفت شخصا به این سیاستها باور ندارد.

آقای سیپراس گفت که این تدابیر در نشست سران کشورهای عضو منطقه پولی یورو به او تحمیل شد. وی اظهار داشت: “مسئولیتم را کاملا می پذیرم، برای اشتباهات، برای امضای متنی که به آن اعتقادی نداشته ام، اما ناگزیر بودم تن به آن بدهم و نمی خواهم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنم.”

او در گفتگوی تلویزیونی گفت تنها راهی که جلوی پا او گذاشتند پذیرش برنامه های جدید بود و هیچ انتخاب دیگری وجود نداشته است.

الکسیس سیپراس گفت: “ این تدابیر جدید به ما تحمیل شد، در این میان شرکای اروپایی برای موضع مردم یونان در همه پرسی اهمیتی قائل نشدند و آنرا نادیده گرفتند.”

همزمان صندوق بین المللی پول، یکی از وام دهندگان به یونان، با انتقاد از بسته پیشنهادی جدید، رقم پیشنهادی کمکهای مالی را برای کمک به احیای اقتصاد یونان کافی نمی داند.

مطالب مرتبط