اعتراض مجارها در بوداپست به حصارکشی در مرز صربستان

اعتراض مجارها در بوداپست به حصارکشی در مرز صربستان
نگارش از Euronews

گروهی از مجارها که تعدادشان از یک هزار نفر تجاوز نمی کرد روز سه شنبه در اعتراض به سیاست های دولت در مواجه با مهاجران غیرقانونی در بوداپست، پایتخت

گروهی از مجارها که تعدادشان از یک هزار نفر تجاوز نمی کرد روز سه شنبه در اعتراض به سیاست های دولت در مواجه با مهاجران غیرقانونی در بوداپست، پایتخت مجارستان تظاهرات کردند. آنان به ایجاد حصار و حفاظ در مرز این کشور با صربستان که ساخت آن با هدف جلوگیری از پناهجویان شروع شده است معترض هستند.

یکی از این معترضان گفت: «به سختی می توانم باور کنم که این حصار ساخته می شود، هرچند امیدم کم است اما باز امیدوارم تا این کار نشود. هزینه آن بسیار گزاف و سود آن صفر است. ساخت این مانع مایه شرم مجارستان شده و وطن ما را به انزوای بیشتر خواهد کشاند و ساخت آن توجیهی ندارد.»

طول این حصار فلزی ۱۷۵ کیلومتر و ارتفاع چهار متر خواهد بود. آندریا هایاگوش، خبرنگار یورونیوز از بوداپست می گوید:«برگزار کنندگان تظاهرات در حالی اعتراض امروز را سازماندهی کرده بودند که از شروع ساخت حصار در مرز مجارستان و صربستان اطلاعی نداشتند.»

معترضان می گویند ساخت این مانع توجیه اقتصادی ندارد و هزینه ای که صرف آن می شود می تواند بمدت ده سال برای اداره مهاجران کافی باشد.

مجارها در مواجه با مهاجران و پناهجویان دو دسته اند، گروهی که آنان را می فهمند و گروهی دیگر که مهاجرستیزند.

مطالب مرتبط