چالشهای پیش روی دولت یونان در فردای توافق نشست بروکسل

چالشهای پیش روی دولت یونان در فردای توافق نشست بروکسل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان، پس از توافق با کشورهای عضو حوزه پولی یورو برای دریافت کمک مالی، اینک باید بتواند در کشور خود و در میان اعضای حزب

آگهی

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان، پس از توافق با کشورهای عضو حوزه پولی یورو برای دریافت کمک مالی، اینک باید بتواند در کشور خود و در میان اعضای حزب رادیکال چپگرای سیریزا همراهان قدیمی را برای پذیرش اصلاحات تازه راضی کند.

حزب حاکم سیریزا که اکثریت پارلمان یونان را در دست دارد روز چهارشنبه برای اجرایی شدن اصلاحات تازه اقتصادی، شامل قوانینی درباره افزایش مالیاتها، اصلاح قوانین بازنشستگی و نظارت دقیق تر بر امور مالی دولت، رای گیری خواهد کرد.

جورج وارمنوس، عضو حزب سیریزا و یکی از نمایندگان پارلمان یونان، درباره رای گیری روز چهارشنبه گفت: «من نمی دانم چه کسانی و چه تعداد علیه قوانین تازه رای خواهند داد ولی آنها باید مسئولیت تصمیمشان را بر عهده بگیرند. مهم است که کشور اداره شود، روی پای خود بایستد و وظایف خود را عملی سازد.»

بر اساس نظر بسیاری کارشناسان اقتصادی، اگر نشست بروکسل درباره برنامه سوم کمک مالی به یونان با شکست مواجه می شد، آتن در ورطه ورشکستگی قرار می گرفت. در اینصورت پیش بینی شده بود که یونان از حوزه پولی یورو خارج شود و اقدام به جانشین ساختن نظام پولی تازه کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب توافق در یونان؛ دموکراسی اروپایی در بوته آزمایش

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

انتخابات یونان؛ میتسوتاکیس و سیپراس برای آخرین بار نیروهای خود را بسیج می‌کنند