Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گروه یورو خواستار تضمین اصلاحات بیشتر در یونان است

گروه یورو خواستار تضمین اصلاحات بیشتر در یونان است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست وزرای دارایی گروه یورو درباره بسته پیشنهادی دولت یونان برای دریافت کمک مالی شنبه شب بدون نتیجه پایان یافت. قرار است گفتگوهای گروه یورو صبح

آگهی

نشست وزرای دارایی گروه یورو درباره بسته پیشنهادی دولت یونان برای دریافت کمک مالی شنبه شب بدون نتیجه پایان یافت. قرار است گفتگوهای گروه یورو صبح یکشنبه از سر گرفته شود.

برخی از وزرای دارایی حاضر در گروه یورو از جمله وزیر دارایی فنلاند خواستار انجام اصلاحات بیشتری در یونان در ازای اختصاص سومین برنامه کمک مالی به این کشور شدند.

یرون دایسلبلوم، رئیس گروه یورو می گوید: «ما گفتگویی موشکافانه درباره پیشنهادات یونان داشتیم و موضوع اعتبار و اعتماد و همچنین موضوعات مالی مرتبط مورد بحث قرار گرفت اما ما گفتگوهایمان را تکمیل نکردیم و در نتیجه ساعت ۱۱ فردا آن را از سر می گیریم. کار همچنان بسیار دشوار است اما ادامه دارد. این تمام چیزی است که امشب می توانم بگویم.»

وزرای دارایی گروه یورو خواستار انعطاف بیشتر یونان در زمینه آزادسازی بازار تولید، قوانین کار، خصوصی سازی، اصلاحات دولتی و کاستن از بودجه دفاعی شدند و در عین حال خواستار این هستند که قوانین کلیدی اصلاحات پیشنهادی هفته آینده در پارلمان یونان تصویب شود.

خبرنگار یورونیوز از بروکسل می گوید: «جلسه حیاتی گروه یورو برای یونان ۹ ساعت به طول انجامید. این بار فنلاند و الکساندر استاب، وزیر دارایی این کشور سوالهایی را در مورد سومین برنامه کمک مالی به یونان مطرح کردند. بر اساس خبری که از تلویزیون فنلاند پخش شد حزب “فنلاندی های واقعی” که در ائتلاف حاکم حضور دارد و حزبی مردد درباره اروپا است تهدید کرده است که در صورت تصویب کمک مالی به یونان، ائتلاف حاکم را ترک خواهد کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فضایی از بیم و امید در یونان همزمان با جلسه گروه یورو

طوفان «کیران» غرب اروپا را درنوردید و دست‌کم ۱۰ قربانی گرفت

پیش‌نویس قطعنامه‌ علیه ایران آماده در شورای حکام؛ آیا آمریکا و اروپایی‌ها بر سر صدور آن توافق دارند؟