Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فضایی از بیم و امید در یونان همزمان با جلسه گروه یورو

فضایی از بیم و امید در یونان همزمان با جلسه گروه یورو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از تایید بسته پیشنهادی دولت یونان در پارلمان این کشور و پایان یافتن جلسه شنبه شب گروه یورو بدون نتیجه مشخص، اینک یونانی ها در انتظار نتایج جلسات

آگهی

پس از تایید بسته پیشنهادی دولت یونان در پارلمان این کشور و پایان یافتن جلسه شنبه شب گروه یورو بدون نتیجه مشخص، اینک یونانی ها در انتظار نتایج جلسات گروه یورو و سران اتحادیه اروپا در روز یکشنبه هستند.

یک شهروند یونانی ساکن آتن می گوید: «دوران حساسی است که مردم در آن احساس بلاتکلیفی می کنند. دردسر بزرگی است. طبیعتا تمام این حرفها درباره خروج یونان از حوزه یورو و ورشکستگی مردم را دچار تردید کرده است.»

یک شهروند یونانی دیگر می گوید: «معتقدم که تمام این فرایند نوعی ریاکاری است. بعد از پنج ماه به دقیقه آخر رسیده ایم و نتوانسته ایم راهی بیابیم هرچند به نظر می رسد که موضع طرفهای مذاکره کننده بهتر شده است. تنها کسی که سختگیری می کند آقای شویبله است که من واقعا نمی دانم او به دنبال چیست. امیدواریم که راه حلی پیدا شود.»

در آستانه جلسات روز یکشنبه در بروکسل که می تواند آینده یونان را در اروپا رقم زند، فضایی از بیم و امید این کشور را در بر گرفته است.

خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید: «یونان یک شب دیگر را نیز در تکاپو سپری کرد. شهروندان پی می برند که پس از فرستادن پیشنهادات یونان به وام دهندگان به این کشور، مذاکرات دشواری در بروکسل در جریان است. همه امیدوارند که در آخرین دقیقه از خروج یونان از اروپا جلوگیری شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

تظاهرات روز جهانی کارگر در یونان؛ مدافعان حقوق فلسطینی‌ها هم به راهپیمایی پیوستند

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد