فضایی از بیم و امید در یونان همزمان با جلسه گروه یورو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فضایی از بیم و امید در یونان همزمان با جلسه گروه یورو

پس از تایید بسته پیشنهادی دولت یونان در پارلمان این کشور و پایان یافتن جلسه شنبه شب گروه یورو بدون نتیجه مشخص، اینک یونانی ها در انتظار نتایج جلسات گروه یورو و سران اتحادیه اروپا در روز یکشنبه هستند.

یک شهروند یونانی ساکن آتن می گوید: «دوران حساسی است که مردم در آن احساس بلاتکلیفی می کنند. دردسر بزرگی است. طبیعتا تمام این حرفها درباره خروج یونان از حوزه یورو و ورشکستگی مردم را دچار تردید کرده است.»

یک شهروند یونانی دیگر می گوید: «معتقدم که تمام این فرایند نوعی ریاکاری است. بعد از پنج ماه به دقیقه آخر رسیده ایم و نتوانسته ایم راهی بیابیم هرچند به نظر می رسد که موضع طرفهای مذاکره کننده بهتر شده است. تنها کسی که سختگیری می کند آقای شویبله است که من واقعا نمی دانم او به دنبال چیست. امیدواریم که راه حلی پیدا شود.»

در آستانه جلسات روز یکشنبه در بروکسل که می تواند آینده یونان را در اروپا رقم زند، فضایی از بیم و امید این کشور را در بر گرفته است.

خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید: «یونان یک شب دیگر را نیز در تکاپو سپری کرد. شهروندان پی می برند که پس از فرستادن پیشنهادات یونان به وام دهندگان به این کشور، مذاکرات دشواری در بروکسل در جریان است. همه امیدوارند که در آخرین دقیقه از خروج یونان از اروپا جلوگیری شود.»