Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

علی رغم شکاف در حزب سیریزا طرح دولت یونان در پارلمان تائید شد

علی رغم شکاف در حزب سیریزا طرح دولت یونان در پارلمان تائید شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان یونان در ساعات اولیه بامداد شنبه بسته پیشنهادی دولت این کشور به وام دهندگان بین المللی را تایید کرد. دولت آلکسیس سیپراس، نخست وزیر چپگرای

آگهی

پارلمان یونان در ساعات اولیه بامداد شنبه بسته پیشنهادی دولت این کشور به وام دهندگان بین المللی را تایید کرد.

دولت آلکسیس سیپراس، نخست وزیر چپگرای یونان تنها با کمک آرای احزاب مخالف موفق به کسب اکثریت آرا شد زیرا برخی از نمایندگان حزب سیریزا از حمایت از بسته پیشنهادی دولت سر باز زدند.

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان در جریان بحث در پارلمان این کشور گفت: «در پاسخ به این سوال که آیا در دوران پنج ماهه مذاکره ما اشتباهاتی داشته ایم، تنها پاسخ صادقانه این است که بله! ما اشتباهاتی مرتکب شدیم.»

کشورهای گروه یورو روز شنبه و پیش از جلسه اتحادیه اروپا در روز یکشنبه، در جلسه ای در مورد پیشنهادهای یونان اعلام موضع خواهند کرد.

رهبر موقت حزب دموکراسی نوین، حزب اصلی مخالف گفت: «مهلت روز یکشنبه پایان می یابد. آقای نخست وزیر! تا روز یکشنبه ما باید کار را تمام کرده باشیم. روز دوشنبه اگر ما کار توافق را تمام نکرده باشیم من حتی نمی توانم تصور کنم که اوضاع کشور به چه شکل خواهد بود.»

در بیانیه ای که در پایان رای گیری توسط نخست وزیر یونان منتشر شد او از تفویض اختیاری قوی به خود برای کامل کردن مذاکرات سخن گفت تا به گفته وی توافقی از نظر اقتصادی بادوام و از نظر اجتماعی منصفانه به دست آید.

نخست وزیر یونان به مخالفان درون حزب خود اشاره ای نکرد و تنها از تمرکز بر روی تکمیل مذاکرات با وام دهندگان به کشورش سخن گفت.

خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید: «علی رغم عدم حمایت ۱۷ نماینده در اردوگاه ائتلاف حاکم، آلکسیس سیپراس موفق شد تایید پارلمان را برای توافقی جدید با وام دهندگان به کشورش به دست آورد. اما سرکشی برخی از نمایندگان در آستانه بررسی تدابیر ریاضتی جدید در پارلمان در آینده نزدیک، نگرانی بزرگی را در رهبری حزب سیریزا پدید آورده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نظر یونانی ها نسبت به طرح پیشنهادی جدید دولت به وام دهندگان چیست؟

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است

توافق کابینه ائتلافی آلمان در دقیقه ۹۰؛ بن‌بست بودجه ۲۰۲۴ رفع شد