افزایش فشار قدرتهای جهانی بر ایران برای دستیابی به توافق هسته ای

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
افزایش فشار قدرتهای جهانی بر ایران برای دستیابی به توافق هسته ای

مذاکرات میان ایران و قدرت های جهانی بر سر یافتن راه حلی برای برنامه هسته ای ایران، به روزهای پایانی مهلت تمدید شده (روز سه شنبه هفتم ژوئیه) نزدیک می شود. روز یک شنبه در وین، قدرتهای جهانی فشار بر روی ایران را افزایش دادند.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنشی گفت: «امروز پیام من این است که اگر توافقی باید صورت گیرد زمانش اکنون است. مسئله، تصمیات سیاسی است که باید اکنون اتخاذ شوند.»

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز در مقابل هتل محل مذاکرات و در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: «در روزهای گذشته، پیشرفت های واقعی داشته ایم اما بطور کاملا شفاف باید بگویم که ما هنوز به نقطه ای که باید نرسیده ایم و مشکلات جدی هنوز باقی است.»

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز گفته است که برخی اختلافات باقی است و نتیجه مذاکرات هنوز مشخص نیست.

ریحانه مظاهری، خبرنگار یورونیوز از محل مذاکرات گزارش می دهد: «با بازگشت وزرای خارجه به هتل کوبورگ، فضای چانه زنی های هسته ای داغ تر از قبل، بخصوص در روزهای پایانی باقی مانده تا مهلت تعیین شده، ادامه دارد. مذاکره کنندگان از پیشرفت چشمگیر خبر می دهند اما در عین حال تاکید می کنند که پرانتز ها یا مسائل حل نشده بسیاری باقی ماند که می تواند زمان مذاکرات را طولانی تر کند.»