Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

موج گرما در غرب اروپا، کارشناسان درباره حفظ سلامت شهروندان هشدار داده اند

موج گرما در غرب اروپا، کارشناسان درباره حفظ سلامت شهروندان هشدار داده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موج گرما در غرب قاره اروپا رو به افزایش است. این گرما حاصل حرکت توده هوای گرمی است که از شمال آفریقا بسوی اروپا می آید. دمای هوا روز دو شنبه در شهر

آگهی

موج گرما در غرب قاره اروپا رو به افزایش است. این گرما حاصل حرکت توده هوای گرمی است که از شمال آفریقا بسوی اروپا می آید.

دمای هوا روز دو شنبه در شهر کوردوبا در جنوب اسپانیا تا ۴۷ درجه و در شهر سویا تا ۴۳ درجه سانتیگراد افزایش یافت. پیش بینی می شود این موج گرما تا هفته آینده فرانسه و بریتانیا را نیز در بر بگیرد.

به این ترتیب دمای هوا در کشورهای اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، بلژیک، هلند، سوئیس و بریتانیا به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد و در کشورهایی همچون سوئد، دانمارک، نروژ و فنلاند نیز تا ۳۰ درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت.

در صورت تداوم افزایش دمای هوا، بخش عمده ای از کشورهای غرب اروپا وارد مرحله هشدار خواهند شد و در این حالت، بسیاری از رویدادهای ورزشی و فرهنگی لغو شده و محدودیت هایی در استفاده از وسایل حمل و نقل بوجود خواهد آمد. از دیگر تدابیر مورد استفاده می توان به کاهش سرعت قطارها به دلیل تغییر شکل ریل های آهن و توزیع آب و یخ هر نیم ساعت در خانه های سالمندان نیز اشاره کرد.

یکی از شهروندان اسپانیا می گوید: «بسیار بد است. اینجا در شهر سویا، در این گرما و بدون تهویه مطبوع نمی توانید بخوابید. غیرممکن است.»

کارشناسان تاکید دارند که نوشیدن آب به مقدار زیاد، پوشیدن لباس هایی سبک و با رنگ روشن و استفاده از کلاه در این روزها ضروریست و نباید کودکان و حیوانات را در خودروها گذاشت.

یک پاریسی نیز می گوید: «باید خودمان را بیشتر آماده کنیم و از آب بیشتری استفاده کنیم. در آخر روز و عصرها بیرون بیاییم و یا کارهایمان را اول صبح انجام دهیم و از بیرون بودن در ساعات اولیه بعد از ظهر خودداری کنیم.»

از دیگر دلایل این گرمای شدید، تغییرات آب و هوایی در کره زمین در اثر تولید گازهای گلخانه ای است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین موج گرمای تابستان به اروپا رسید

جولیان آسانژ از زندان آزاد شد و بریتانیا را ترک کرد

چند درصد واردات و صادرات اتحادیه اروپا فقط با یورو و دلار انجام می‌شود؟